Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Kultúrne a športové akcie

8.5.2017 - 8.5.2018   10:00

P4300053.JPG

Lisková

Stavanie mája

Aký by to bol mesiac máj bez svojej ozdoby – krásneho, vysokého, stužkami vyzdobeného stromu. A tak sme zase poprosili našich dobrovoľných hasičov, aby sa na túto úlohu podujali. Nezaváhali, a tak v predvečer 1.mája, za sprievodu hudby a za účasti prizerajúcich sa spoluobčanov všetkým dievčatám tento spoločný máj postavili. Hrdo sa týči do výšky a my sme si po jeho postavení zaspievali: máj, máj, máj zelený, pred škôlkou postavený... Chlapci – hasiči, ďakujeme za zachovávanie tohto krásneho ľudového zvyku.
Edita Forgáčová


 

8.5.2017 - 30.5.2018   10:00

P5050011.JPG

Lisková

20. ročník Behu oslobodenia

5. mája sa pri príležitosti 72. výročia Dňa víťazstva konal už 20. ročník Behu oslobodenia. Predchádzal mu pietny akt položenia venca k Pomníku padlých pred materskou školou na počesť všetkých obetí II. svetovej vojny. Po básni žiačky ZŠ mal príhovor k udalostiam starosta obce Ing. Jozef Murina. A potom sa už išlo pretekať. Štart a cieľ bol pred základnou školou. Mladšie deti zo škôlky mali svoje preteky v areáli materskej školy. Pred školou sa bežalo podľa jednotlivých kategórií, chlapci a dievčatá zvlášť. Začínali škôlkári - predškoláci a končili najstarší žiaci. Atmosféra bola športová a pretekárov sme výdatne povzbudzovali. Všetci škôlkári boli víťazi, a preto všetci dostali diplom a sladkú odmenu. Víťazi jednotlivých kategórií zo základnej školy boli ocenení medailami a diplomami, ktoré im odovzdal starosta obce a riaditeľka základnej školy Ing. Renáta Galanová. Každý pretekár – a bolo ich okolo 190 dostal aj občerstvenie – dobošku a čaj. Počasie nás ani tento rok nesklamalo, slniečko sa na všetkých usmievalo a preto sme boli radi, že môžeme v tejto tradičnej súťaži pokračovať.
Edita Forgáčová


 

22.5.2017 - 22.5.2018   24:00

P5170043.JPG

Lisková

100. ročná oslávenkyňa z Liskovej.

V živote sú chvíle, ktoré sú výnimočné. Takouto udalosťou je bezpochyby aj oslava 100-ročného jubilea.
Toto veľmi vzácne životné jubileum oslávila dňa 16. mája 2017 naša spoluobčianka p. Margita Mišatová, rodená Vrábova. Narodila sa v rázovitej oravskej obci Malatiná, kde prežila aj svoje detstvo. Životnú lásku - manžela Cypriána stretla v Liskovej a žili spolu do roku 1979, keď ju navždy opustil. Vychovali štyri deti– Jozefa, Stanislava, Vladimíra a Margitu. Počas života pracovala v rôznych zamestnaniach, posledných 17 rokov pracovala ako sanitárka na onkológii a rádiológii. Prežité roky jej priniesli veľa šťastia, lásky a radosti, ale boli aj chvíle ťažké či smutné. Najväčšou ranou v živote matky je , keď musí oplakať smrť svojho dieťaťa a táto smutná chvíľa postretla aj ju, keď v roku 2016 pochovala syna Stanislava. V súčasnosti žije pri svoje dcére v Ružomberku. Má 7 vnúčat a 2 pravnúčatá.
Oslávenkyni pri tejto príležitosti prišli osobne zagratulovať zástupcovia obce na čele s pánom starostom Ing. Jozefom Murinom, ktorý potvrdil, že počas výkonu funkcie starostu je to jeho prvá gratulácia k 100-ročnému jubileu. S úsmevom na tvári ich privítala drobná a milá starenka. Sedela v slávnostnej izbe v kruhu svojich najbližších a tešila sa pozornosti a láskavosti, ktorou bola obklopená.
Vážená pani Mišatová, želáme Vám pokojný život, nech Vám ešte zdravie slúži a užívajte si aj naďalej veľa lásky od svojich najbližších.
Edita Fogáčová


 

25.7.2017 - 31.7.2018   24:00

P7220099.JPG

OŠK Lisková

Lisková sa zabáva

V sobotu 22. júla 2017 sa za krásneho slnečného počasia v priestoroch areálu Obecného športového klubu Lisková uskutočnil už 10. ročník podujatia „Lisková sa zabáva“. Slávnostne ho o 15,oo hodine otvoril starosta obce Ing. Jozef Murina, ktorý poprial všetkým dobrú náladu a zábavu. Na úvod sme mohli vidieť vystúpenie speváckej skupiny Liskovianka, po nich sa tanečným umením predviedli deti z tanečného krúžku ZUŠ Jánoš. Tento rok bol trošku zmenený tým, že hosť podujatia – hudobná skupina IDEA nemala až večerné vystúpenie, ale s menšími prestávkami hrala počas celého popoludnia. Kým dospelí oddychovali na lavičkách, deti sa začali zapájať do detských súťaží, ktoré poriadali mladí DOMKÁRI. Zároveň naše poľovnícke združenie pripravilo pre deti stále obľúbenú súťaž v streľbe zo vzduchoviek, ktorú na záver vyhodnotili a víťazov odmenili. So záujmom všetci sledovali ukážky výcviku psov nášho kynologického klubu – tento rok boli priamo v centre diania na okraji hlavného ihriska. Po nich sa predviedli naši dobrovoľní hasiči - deťom na volejbalovom ihrisku vyrobili penu, v ktorej sa hrali. Medzitým na hlavnom ihrisku prebiehal futbalový zápas. V prestávke členovia výboru SZZ odovzdali vecné ceny víťazom súťaže O najkrajšiu záhradku. Počas celého popoludnia ujo Milan s pomocníčkami vozil deti na koníkovi. Pre deti bola pripravená trampolína a skákací hrad, ktoré boli stále plné detí. Taktiež sa mohli povoziť na malých autíčkach a štvorkolkách. Veľký záujem a neustály rad bol pri stánku, kde deťom maľovali tváričky, ruky či nohy podľa nimi vybraných predlôh. Tiež sme mohli poobzerať či zakúpiť si ručne vyrezávané drevené predmety a dekorácie nášho občana p. Jána Jánoša. Všetci prítomní sa mohli podľa vôle občerstviť v rôznych predajných stánkoch, na zahnanie hladu sa podával výborný guláša šéfkuchára p. Juraja Plaveckého a neskôr grilované špeciality. Deti si tiež pochutnali na cukrovej vate, popcorne, medovníkoch a iných dobrotách. Podvečer nasledovalo očakávané losovanie bohatej tomboly a krásne ceny určite potešili ich výhercov. Vo večernom chládku sa príjemne sedelo, ľudia sa postretali, porozprávali, zasmiali a neskôr aj tancovali, veď dobrú atmosféru navodil ďalší hosť – DJ p. Plávka.
Aspoň takto sa chceme poďakovať všetkým organizátorom za ich snahu a prácu. Ďakujeme členom skupiny Liskovianka a deťom z krúžku ZŠU Jánoš za kultúrny program, členkám Červeného kríža za pomoc pri príprave gulášu a zdravotnú hliadku na podujatí, kynológom za ukážky výcviku psov, poľovníkom za strelecké súťaže, Domkárom za detské súťaže, chlapcom - volejbalistom za obsluhu bufetu, členkám ORTVŠ 1 za predaj tomboly, ujovi Milanovi za koníka a hlavne všetkým pracovníkom obecného úradu a obce za ich prácu a pomoc. Bez Vás – nás všetkých by sa toto podujatie neuskutočnilo a to by bola veľká škoda. Taktiež skvelému DJ Romanovi za ozvučenie, hudbu a profesionálne zvládnutie moderovania celého podujatia, p. Jurgošovi za videokroniku. Osobitne z úprimného srdca ďakujeme všetkým, ktorí darovali krásne a milé ceny do tomboly, p. Richardovi Makovickému a ostatným sponzorom, ktorí svojim darmi takto podporili naše podujatie a tiež Vám – našim hosťom. Veríme, že sa Vám podujatie páčilo, že ste sa dobre cítili a o rok si to zopakujeme.
Edita Forgáčová.


 

14.8.2017 - 31.8.2018   24:00

P8120108.JPG

Lisková

16.ročník výstupu na Choč

V sobotu 12. augusta 2017 sa uskutočnil 16. ročník Memoriálu JUDr. Slimáka – výstup na Choč. V piatok mu predchádzala pietna spomienka na JUDr. Slimáka na miestnom cintoríne. O 7,oo hodine ráno sa pripravený autobus naplnil turistami a odviezli sa do Valaskej Dubovej, odkiaľ bol hromadný výstup. Po týždňových tropických horúčavách sa splnila predpoveď počasia, obloha bola zamračená a výrazne sa ochladilo. Po výstupe na Poľanu sa tak výdatne rozpršalo, že turisti hľadali úkryt v „útulni“ a na vrchol Choča vyšli len niektorí. Po oddychu sa uvítacieho slova ujal starosta obce Ing. Jozef Murina. Pozdravil nielen všetkých účastníkov, ale aj hostí z družobných miest - Kavaře a Wožniki. Po jeho príhovore sa slova ujal Ing. Andreas Hahn z Kravař. Pár slov povedal aj Ing. Ferdinand Piroh a p. Anna Macková predniesla báseň Choč od nášho rodáka Jaroslava Rezníka. Účastníci výstupu na pamiatku dostali pamätné listy a tričká s logom podujatia. Pripravené občerstvenie – výborný guláš, ktorý pripravili p. Ján a Jozef Laukovci a tiež čapované pivo a kofola na chate p. Dvorského všetkým zachutilo. Po krátkom oddychu sa turisti pomaličky pobrali domov, síce unavení a mokrí, ale určite s peknými zážitkami.
Edita Forgáčová


 

dnes je: 21.4.2018

meniny má: Ervín

webygroup

Úvodná stránka