Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Diskusia

Vážení návštevníci webových stránok obce Lisková
V rámci skvalitnenia a zefektívnenia vybavovania vašich otázok týkajúcich sa informácií poskytovaných obcou alebo obecným zastupiteľstvom sme pre Vás pripravili novú formu komunikácie s nami.
Máte otázky, pripomienky, podnety, ktoré sa týkajú obce alebo obecného zastupiteľstva? Neviete, ako a kde vybaviť konkrétnu záležitosť? Napíšte svoju otázku, podnet v priloženom formulári a v čo najkratšom čase Vám zodpovie starosta, príslušný pracovník OÚ, alebo člen obecného zastupiteľstva.
Rubrika nie je zriadená na základe zákona 211/2000 Z.z. o slobodnom prístupe k informáciám. Je to služba nad rámec zákona, ktorej cieľom je vychádzať v ústrety občanom a uľahčiť ich prístup k niektorým odpovediam.
Prosíme vás o slušnú formuláciu vašej otázky.

POZOR: Príspevok, ktorý nebude obsahovať meno a priezvisko odosielateľa nebude zverejnený a nebude naň ani odpovedané!

Všeobecné pravidlá diskusie


 

Diskusia

Pridať príspevok

 
pridané 4.1.2019 07:24:17, IP: 78.141.95.131

Otázka

Kedy idete vysýpať smeti, nikde je to nie napísané na sttránke....

Kubalová


 

Dobrý deň, termíny vývozov komunálneho odpadu v roku 2019 sú zverejnené na stránke obce v Obecných oznamoch.
E. Forgáčová

pridané 20.12.2018 12:06:47, IP: 78.141.106.165

kontakty

Dobrý deň, chcel by som sa len spýtať či by nebolo možné na stránke "Samospráva" uviesť aj mailové kontakty na poslancov. Lebo veľa vecí sa týka najmä ich a zastihnúť ich niekde v obci je nemožné. Takto by sa komunikácia "nevalila" len starostu a možno by občania dostali rýchlejšiu a kvalifikovanú odpoveď. Je to veľký problém zriadiť im mailové kontá?

Richard Rehanek


 

Dobrý deň.
Po aktualizácii údajov boli poslancom vytvorené aj e-mailové adresy, ktoré sú uvedené pri ich mene.

pridané 1.12.2018 17:48:57, IP: 78.141.95.131

parkovanie aut.

Pan starosta vyrazne ziadam aj vsetky auta co stoja na uliciach v obci predsa kazdy ma siroky pozemok vo dvore tam nech parkuju.Velmi pekne dakujem.

Kubalova


 

Čo sa týka parkovania áut v obci, je to dlhodobejší problém, ktorý s pribúdajúcim počtom áut sa stále stupňuje. Prostredníctvom oznámení budú v najbližšom období občania vyzvaní, aby svoje autá nenechávali sústavne zaparkované na chodníkoch a miestnych komunikáciách. Svoje autá nech si nechajú zaparkované vo vlastných dvoroch. Touto problematikou sa budeme zaoberať aj na najbližších zasadnutiach obecného zastupiteľstva a spoločne hľadať riešenie na zlepšenie tejto situácie.
Ing. Jozef Murina, starosta obce

pridané 5.11.2018 20:31:54, IP: 178.143.33.48

Chodník pre ludí, alebo parkovanie pre auta

Dobrý deň
rada by som vedela, prečo na chodníku na vyšnom konci parkujú osobné autá.
Ten chodník bol robený kôli parkovaniu alebo aby sme mohli bezpečne prejsť my ľudia.Skúste sa predierať pomedzi autá a obchádzať ich cez veľmi frekventovanú cestu. Ďakujem

Miroslava Bendisová Švandova


 

Vážená pani Miroslava Bendisová Švandová.
Čo sa týka parkovania na chodníku na vyšnom konci dávam nasledovné stanovisko:
Podľa § 25, ods. 1 zákona o cestnej premávke vodič nesmie zastaviť a stáť na chodníku, okrem situácie podľa § 52 ods. 2 ak ide o zastavenie alebo státie vozidla pri ktorom ostane voľná šírka 1,5 m. Preto v tomto a budúcom týždni budeme prostredníctvom obecného rozhlasu upozorňovať našich spoluobčanov na túto situáciu. Neskôr obec bude iniciovať okresné oddelenie policajného zboru na vykonávanie kontrol v danej lokalite, ktorí budú postupovať v zmysle zákona a udeľovať pokuty za porušenie § 52, ods. 2.
Ing. Jozef Murina, starosta obce

pridané 15.10.2018 11:42:31, IP: 178.143.140.52

komunálne voľby

Dobrý deň,
prečo na stránkach obce nie je uverejnený zoznam kandidátov na poslancov a starostu obce ??? Okolité obce tak už dávno urobili. Len u nás trvá všetko dlho ...
Vopred ďakujem.

Ľubomír Beňo


 

Dobrý deň.

Zoznam kandidátov na starostu obce ako aj poslancov obce je na stránke obce a aj na úradnej tabuli zverejnený od 26.09.2018 v sekcii VOĽBY - Voľby do orgánov samosprávy obcí v roku 2018.

pridané 4.10.2018 16:57:07, IP: 178.41.107.93

Pavol Kubosko

Blahozelam Pavlovi Kuboskovi k jeho ucasti na majstrovstvách v Polsku. Je skvele, ze sa venuje tomuto sportu a reprezentuje okrem iného aj obec Liskova. Nech sa mu dari - nie je dolezite vyhrat,ale zucastnit sa a verim tomu, ze vsetky jeho roky, pocas ktorých trenoval, mu pomahaju pri sporte, ktorému sa venuje.Nech sa mu dari :)


 
pridané 24.9.2018 10:26:39, IP: 78.141.106.165

doprava

Vážený pán starosta a páni poslanci, Vám stačí také vyjadrenie od polície ohľadom dopravnej situácie v obci? Vy sa s tým stotožňujete? Áno polícia klasika - Pomáhať a chrániť. Ale komu a koho? Vy neviete viac zabojovať a argumentovať, že je to fakt neúnosné čo sa týka dopravy v Liskovej? Tam neboli žiadne škodové udalosti ani havárie? To potom kde žijete? Takže budete čakať až niekoho zabije. Veď polícia si z Vás robí srandu. Áno je pravde, že ich tam výdať ako sa prevážajú po Liskovej v sobotu doobeda. Ale ešte ani raz som ich nevidel tadiaľ ísť v nedeľu ani v piatok keď je to najhoršie. Veď tak aj vy aj oni sú platení z našich daní. Prečo neviete trochu zabojovať za obec a občanov. Alebo to si má každý občan riešiť problémy týkajúce sa obce sám? Tak potom načo ste tam? Je naozaj úžasné poslať žiadosť občana na políciu a čakať čo sa udeje. Vaše argumenty nikde. Verím, že toto zastupiteľstvo na čele s Vami už nebude pokračovať v ďalšom volebnom období lebo to bude katastrofa. A to môžete odkázať aj poslancom. Keď treba podpisy na to aby ste mohli kandidovať to si podávate klučky na každom dome. Ale keď treba naozaj niečo riešiť tak skutek - utek.

Ing. Richard rehanek


 
pridané 25.8.2018 13:09:40, IP: 78.141.95.131

doprava

Vážený pán starosta a páni poslanci, do kedy ešte si budete zakrývať oči pred neúnosnou dopravnou situáciou v našej obci. Vám absolutne nevadí čo sa tu deje? Teda tým ktorí máte domy zastrčené v obi asi nie. Ale žije tu dosť občanov ktorých sa to bytostne dotýka. Do kedy ešte budete "profitovať" z tvrdenia polície že cesta cez obec nie je nehodový úsek. Máte predstavu čo všetko sa tu deje? A táto situácia už nie je neúnosná len cez víkendy ale už počas celého týždňa. To čakáte na to až sa tu stane nejaká tragédia? Neraz som bol svedkom ako autá končia po rýchlej jazde na chodníku - hlavne pri výjazde z obce. Je len obrovské šťastie, že v tom čase nikto po chodníku nešiel. Už sa máme báť chodiť aj po chodníkoch? Uvedomte si, že tadiaľ chodia mamičky s deťmi, starší ľudia a veľa ľudí do alebo z kostola alebo len tak na prechádzku. To neviete požiadať PZ Ružomberok o zníženie rýchlosti v našej obci napr. na 40 km/hod. a následne pravidelné meranie rýchlosti v obci? Na čo čakáte? Ako sa Vám bude zaspávať s tým, že ak sa nedaj Boh niečo stane, a vy ste mohli niečo pre to urobiť a neurobili ste nič? Preberte sa prosím Vás už konečne a konajte a nevyhovárajte sa stále na niečo. Tá situácia je už neúnosná. Splním všetky podmienky tejto diskusie a tak verím, že môj príspevok uverejníte. S pozdravom Richard rehanek


 

Váš diskusný príspevok bol spolu so žiadosťou Obce Lisková postúpený na Dopravný inšpektorát OR PZ v Ružomberku. Znenie listu si môžete prečítať v obecných oznamoch tejto stránky.
Ing. Jozef Murina, starosta obce

Dňa 19.09.2018 bolo do obecných oznamov pridané písomné vyjadrenie OR PZ, dopravného inšpektorátu Ružomberok

Reakcia na príspevokpridané 31.10.2018 13:54:49, IP: 78.141.106.165

doprava III

Ak ešte stále nestačilo - - včerajšia dopravná nehoda (30.10.2018) - zvalený strom a poškodený plot rodinného domu (Šiška). A zase cez chodník ktorým dve minúty pred nehodou prešiel otec s dieťaťom. Stále nič? Stále si budete pred tým zatvárať oči? Na krátkom úseku od cintorína po rodinný dom (Pudiš) tri brzdné dráhy cez chodník. Vám stačí "posmešné" vyjadrenie polície? Pán starosta ukážte už konečne že ste a znovu chcete byť starostom Liskovej. Postavte sa už konečne za občanov. Ak chcete argument pre políciu - pomáhať a chrániť znamená robiť preventívne opatrenia aby sa predchádzalo vzniku rizík a nie riešiť ich až keď sa niečo stane. Skúste porozmýšľať. Máte na to aj poslancov. Čítam pravidelne zápisnice zo zasadnutia OZ. Riešte tam už konečne veci ktoré majú pomáhať občanom.

Richard Rehanek


 

Vážený pán Rehánek,
plne sa stotožňujem s Vašimi názormi a pohľadom na nepriaznivú situáciu ohľadom nehodovosti na ceste III/2213 v spomínanom úseku. Už v deň nehody som sa bol osobne pozrieť na miesto nehody a na druhý deň telefonicky kontaktoval riaditeľa PZ Ružomberok a žiadal ho o riešenie tejto nepriaznivej dopravnej situácie. Dnes bola z Obce Lisková na Dopravný inšpektorát OR PZ v Ružomberku doručená písomná žiadosť na opätovné riešenie danej situácie. Dúfam, že bude vyriešená čo najskôr k spokojnosti nás všetkých s cieľom ochrániť zdravie a životy našich spoluobčanov. Odoslaná žiadosť je zverejnená na stránke obce v Obecných oznamoch – článok: Prehodnotenie dopravného značenia.... – 3. súbor na stiahnutie.
Ing. Jozef Murina, starosta obce

Reakcia na príspevokpridané 3.9.2018 19:16:28, IP: 178.41.197.89

doprava II.

Dobry den, ja tiez s hrozou sledujem dopravnu situaciu v Liskovej. P. Rehanek ma pravdu. Ako matka malých deti len trpnem, ci nas pustia auta jazdiace rychlostou vyssou nez je 50 km/h, ked chceme prejst cez chodnik. Policajti by si prisli na svoje a nielen cez vikend, ked by videli, ako sa prehanaju cez dedinu a smerom do Ruzomberka popod Mnich. Raz sme boli ucastnikmi nehody, ked nam auto jazdiace z Liskovej smerom do RK popod Mnich nezabrdzilo a tvarilo sa, ze ved ked preslo v tom prostrednom uzkom mieste vela aut pred nim, tak prejde aj on. Ale ze je tam prikazova znacka, to uz nikto neriesi - hlavne ked je to zarastene a nie je to dobre vidiet. V dedine pribuda malých deti, ale Liskova prestava byt bezpecnym miestom pre "pomalsich" a zranitelnejsich obyvatelov. Znizenie rychlosti a hlavne kontrola policajtmi vramci dediny - napr. pravidelny monitoring - by bola schodna cesta ako zabezpecit, aby sme sa nemuseli bat o svoj zivot.S pozdravom, Dvorska


 
pridané 9.7.2018 19:38:43, IP: 78.141.95.131

Čistenie potoka...

Denne chodím okolo potoka, ktorý preteká cez našu dedinu a nechápem, na čo čakajú zodpovední na obecnom úrade.... Potok je zarastený burinou, nikto sa nestará o jeho údržbu! Človek nemusí byť vodohospodár, aby pochopil, že v prípade prívalových dažďov by takéto kroviská výrazne obmedzili odtok nahromadenej vody korytom potoka! Kto bude zodpovedný za škody, ktoré by vznikli, keby sa voda vyliala z koryta a zaplavila okolité pozemky a pivnice? Už ste, vy na obecnom úrade, zabudli na záplavy spred niekoľkých rokov? Vtedy ste sľubovali, že sa vykonajú protipovodňové opatrenia, aby sa už takéto niečo nezopakovalo!!! Zrealizovaná bola úprava brehov potoka,osadené boli nové mostíky...
Pán starosta, Vy predsa chodíte okolo potoka denne, takže ste si museli tento žalostný stav všimnúť!
Preto Vás žiadam, aby ste prijali účinné opatrenia na zlepšenie stavu potoka (mám na mysli vyčistenie jeho koryta od bujného rastlinstva)...veď takáto údržba by predsa mala byť vykonávaná v priebehu roka opakovane, aby potok plnil svoju hlavnú funkciu, t.j. bezproblémové odvádzanie vody!
Dúfam, že som tento príspevok nepísal zbytočne a že v krátkej dobe bude náš "jarok" vyčistený!!!
Ďakujem. .
nespokojný občan


 

Pán neznámy,
na začiatku by som chcel niektoré pojmy správne pomenovať a uviesť na správnu mieru. Potok, ktorý preteká našou obcou je v správe Slovenského vodohospodárskeho podniku – správa horného Váhu Ružomberok. Príčinou toho, že potok je zanesený nánosom a zarastený bujným rastlinstvom je naplavovanie úrodnej zeminy z plôch, ktorá sa uvoľňuje pri prácach počas výstavby diaľnice. Danou situáciou sme sa zaoberali spolu s vodohospodárskych podnikom už v mesiaci máj t .r. a naplánovali ho vyčistiť skôr. Hlavným dôvodom, prečo práce neboli zrealizované bol vznik nepredvídanej situácie na hrádzi v Turanoch, kde došlo k priesakom. Práce na odstránení budú ukončené už v najbližšom čase. Asi pred troma týždňami sme začali s prácami na výmene môstkov na Pribinovej ulici. Popri týchto prácach pracovníci vodohospodárskeho podniku chceli začať aspoň čiastočne s čistením potoka. Už pri rozoberaní starých môstkov bol podaný podnet na výskyt chránených živočíchov v potoku a práce boli pozastavené. Od tohto týždňa sú práce pri výstavbe môstkov a čistení potoka opäť povolené. Od pracovníkov vodohospodárskeho podniku máme prísľub, že práce na úprave potoka a jeho čistení budú zrealizované najneskôr do konca tohto mesiaca. V prípade ďalších informácií sa môžeme o tejto problematike bližšie porozprávať. Túto možnosť využili viacerí spoluobčania.
Na záver chcem poznamenať, že je potrebné uviesť svoju totožnosť a Váš príspevok bude zverejnený.
Ing. Jozef Murina, starosta obce


Aktuálne informácie k čisteniu potoka a vyjadrenie Slovenského vodohospodárskeho podniku zo dňa 20.08.2018:
Obec Lisková požiadala Slovenský vodohospodársky podnik o vyčistenie potoka „Chočský“ pretekajúci obcou. Prílohou žiadosti bola fotodokumentácia jeho stavu. Nakoľko správca vodného toku nezačal s jeho čistením, obec začala s čistením niektorých jeho úsekov pracovníkmi obce. Po následnej urgencii nám od Slovenského vodohospodárskeho podniku bolo doručené nasledovné stanovisko. Citujeme:
Vážený pán starosta,
vo Vašej obci pravidelne čistíme a opravujeme toky, ktoré sú v našej správe. Aj tohoto roku sme v spolupráci s Vami realizovali opravu oporných múrov v dolnej časti toku Chočský a plánovali v druhej polovici mesiaca august čistenie toku od obecného úradu smerom nahor.
Žiaľ vplyvom extrémnych zrážok dňa 19.07.2018 v oblasti Tatier, bol na celom úseku toku Belá vyhlásený II. stupeň povodňovej aktivity a na jeho prítoku v Tichej doline III.st. PA, sme v zmysle zákona č.7/2010-o ochrane pred povodňami ,museli realizovať zabezpečovacie práce, kde bola stiahnutá nielen naša ťažká technika, ale aj z iných správ v rámci nášho odštepného závodu v Piešťanoch. Predpokladáme , že nami realizované zabezpečovacie práce na toku Belá a v Tichej doline, budeme vykonávať cca do polovice septembra. Vzhľadom na uvedené skutočnosti Vám oznamujeme, že čistenie toku Chočský bude realizované až po dokončení zabezpečovacích prác a uvoľnení strojnej techniky.

Ďakujem za pochopenie a prajem pekný deň.
Ing. Peter Caban
vedúci úseku vodohospodárskej prevádzky
SLOVENSKÝ VODOHOSPODÁRSKY PODNIK, štátny podnik Odštepný závod Piešťany Správa povodia horného Váhu Jána Jančeka 358/36
034 01 Ružomberok

pridané 21.5.2018 13:48:11, IP: 78.141.106.165

ešte raz kosenie atď

Vážený pán starosta, vážené obecné zastupiteľstvo. Prečítal som si tu odpoveď p. starostu na môj diskusný príspevok ohľadom kosenia a údržby obecných priestranstiev. Takže ešte jedna moja posledná reakcia:
Citujem p. starostu:"V Liskovej žije veľmi veľa spoluobčanov, ktorí si pokladajú za svoje, alebo nie sú im ľahostajné priľahlé verejné priestranstvá, ktoré sú v blízkosti miestnych komunikácií a ich obydlí. Radi prispejú svojou prácou, postarajú sa o ne a v konečnom dôsledku prispievajú k skrášleniu našej obce. Niekedy tieto priestranstvá naopak poslúžia aj pre ich vlastné potreby. Preto im chcem touto cestou veľmi pekne poďakovať."
Moje reakcia. No bohužiaľ niektorým ani nič iné neostáva. A verte mi, že si to nepokladajú za svoje ale je to nutnosť, lebo v opačnom prípade by nedovideli ani na ulicu. A že niektorým poslúžia priestranstvá na ich vlastné potreby - no áno keď majú na obecnom ďalší priestor na likvidovanie odpadu a podobne. A to nehovorím o tom ako sa niektorým vyvoleným vyváža odpad a podobné záležitosti na obecnom vozidle. ( asi treba získať voličov).
Citát:"Tí súčasní poslanci sa nemajú za čo hanbiť. Okrem účasti na zasadnutiach obecného zastupiteľstva sa veľakrát pričinili pri organizovaní a realizácii kultúrnych, spoločenských a športových podujatí, aktívne sa zúčastňujú na zasadnutiach komisie, pracovných skupín, brigádach, venujú sa práci s mládežou, športovcami a podobne."
Reakcia: Zasadnutí sa radi zúčastnia - to majú platené (to nie je závisť), a prosím Vás aké kultúrne, spoločenské a športové podujatia sa organizujú v Liskovej? Ja viem len o jednom. V okolí o slávnom "Lisková sa zabáva"
Citát:"Ostatné plochy v okolí miestnych komunikácií bývajú minimálne dvakrát ročne pokosené zamestnancami obce a pracovníkmi pre verejnoprospešné práce".

Reakcia: Myslíte, že to stačí?

RR


 
Položky 11-20 z 48

Odpoveď

Pridať príspevok

 
pridané 10.10.2017 14:13:11, IP: 91.127.142.160

Autobusová zastávka

Ing. Jozef Murina, starosta obce


 

dnes je: 24.6.2019

meniny má: Ján

webygroup

Úvodná stránka