Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Diskusia

Vážení návštevníci webových stránok obce Lisková
V rámci skvalitnenia a zefektívnenia vybavovania vašich otázok týkajúcich sa informácií poskytovaných obcou alebo obecným zastupiteľstvom sme pre Vás pripravili novú formu komunikácie s nami.
Máte otázky, pripomienky, podnety, ktoré sa týkajú obce alebo obecného zastupiteľstva? Neviete, ako a kde vybaviť konkrétnu záležitosť? Napíšte svoju otázku, podnet v priloženom formulári a v čo najkratšom čase Vám zodpovie starosta, príslušný pracovník OÚ, alebo člen obecného zastupiteľstva.
Rubrika nie je zriadená na základe zákona 211/2000 Z.z. o slobodnom prístupe k informáciám. Je to služba nad rámec zákona, ktorej cieľom je vychádzať v ústrety občanom a uľahčiť ich prístup k niektorým odpovediam.
Prosíme vás o slušnú formuláciu vašej otázky.

POZOR: Príspevok, ktorý nebude obsahovať meno a priezvisko odosielateľa nebude zverejnený a nebude naň ani odpovedané!

Všeobecné pravidlá diskusie


 

Diskusia

Pridať príspevok

 
pridané 30.4.2018 10:16:05, IP: 78.141.106.165

kosenie

Tak a máme tu zase obdobie keď treba kosiť. Ale ako vždy a už asi pravidelne obec zabúda, že má aj pozemky ktoré spadajú pod jej správu. Budeme toto obdobie jar-leto jeseň opäť kosiť aj obecné? Do kedy to ešte bude takto trvať? Alebo si máme za kosenie obecného pýtať nejakú finančnú odmenu? Ja by som mal jednu radu - aj pre poslancov. Existuje taký inštitút a volá sa verejné obstarávanie. Ak obec nemá kapacity na či už zimnú alebo jarnú a letnú údržbu - treba vyhlásiť súťaž cez verejné obstarávanie a zabezpečiť firmu ktorá by sa o to trebárs aj celoročne starala - keď obec nemá kapacity. A čuduj sa svete veľa miest a obcí to takto rieši. Len do Liskovej ešte asi nedoletela informácia, že sa to dá aj takto spraviť. Tak páni poslanci hor sa do študovania tejto inštitúcie (verejné obstarávanie) a skúste niečo vymyslieť. Alebo budeme mať v Liskovej atrakciu - Liskovský prales? Skúste ešte do konca tohto volebného obdobia niečo vymyslieť - lebo dúfam, že je Vaše posledné.
Ing. Richard Rehánek

Ing. Jozef Murina


 

Vážený pán Rehánek,
máte pravdu, že obec vlastní v intraviláne obce pozemky, ktoré spadajú pod jej správu a prináleží sa jej o ne patrične postarať. Toho, že by v našej dedine vyrástla atrakcia „Liskovský prales“ sa vôbec neobávam. V Liskovej žije veľmi veľa spoluobčanov, ktorí si pokladajú za svoje, alebo nie sú im ľahostajné priľahlé verejné priestranstvá, ktoré sú v blízkosti miestnych komunikácií a ich obydlí. Radi prispejú svojou prácou, postarajú sa o ne a v konečnom dôsledku prispievajú k skrášleniu našej obce. Niekedy tieto priestranstvá naopak poslúžia aj pre ich vlastné potreby. Preto im chcem touto cestou veľmi pekne poďakovať.
Ostatné plochy v okolí miestnych komunikácií bývajú minimálne dvakrát ročne pokosené zamestnancami obce a pracovníkmi pre verejnoprospešné práce. Priestranstvá v cintoríne, pred kultúrnym domom, pri obchode Jednota, detské ihriská sa kosia viackrát ročne podľa potreby. Starostlivosť o verejnú zeleň, jarnú, letnú a zimnú údržbu zabezpečujú prostredníctvom firmy v blízkom okolí podľa mojich vedomostí len v meste Ružomberok. To, že urobili verejné obstarávanie na tieto práce v celom meste a jeho okrajových častiach úplne situáciu nevyriešilo. Chodím pravidelne do mesta, tak to viem posúdiť. Určite to vo zvýšenej miere ukrajuje aj z rozpočtu mesta, čo sa neskôr premieta aj do výšky daní a poplatkov za komunálne odpady.
To, že v tomto roku končí volebné a v novembri budú nové komunálne voľby občania dobre vedia. O tom, pre ktorého poslanca alebo starostu bude posledné, rozhodnú voliči. Tí súčasní poslanci sa nemajú za čo hanbiť. Okrem účasti na zasadnutiach obecného zastupiteľstva sa veľakrát pričinili pri organizovaní a realizácii kultúrnych, spoločenských a športových podujatí, aktívne sa zúčastňujú na zasadnutiach komisie, pracovných skupín, brigádach, venujú sa práci s mládežou, športovcami a podobne, častokrát na úkor voľného času a svojej rodiny. Oni dobre vedia, o čom hovorím a preto si ich prácu veľmi vážim.
Ing. Jozef Murina, starosta obce

Reakcia na príspevokpridané 16.5.2018 12:00:30, IP: 78.141.106.165

kosenie

Vážený pán starosta, ešte by som Vás teda chcel poprosiť o menný zoznam tých "zodpovedných" občanov ktorí sami z vlastnej vôle zkrášľujú obecné priestranstvá a potom ich aj využívajú pre vlastné potreby. Rád by som ich poprosil či by svoju činnosť nerozšírili aj iné priestranstvá našej obce. Lebo viete, kde obec nepomôže - občan pomôž si sám. A keď mi dáte ten zoznam sľubujem, že už do tejto diskusie - akejkoľvek - nebudem prispievať žiadnym príspevkom. Lebo to aj tak nemá význam.

RR


 
pridané 22.10.2017 20:22:31, IP: 78.141.95.12

strkova cesta Vysne Zahumnie

Vazeny pan Starosta,

uz je to vyse 6 mesiacov dozadu co ste prislubil, ze obec vyrovna jamy a vymole pomocou makadamu a drveneho aflatu na novovybudovanej ulici. Slubil ste, ze sa tak stane hned po jarnej orbe, ale nic sa neudialo. Na cestu ste navyse navozili kopy makadamu zmiesaneho s nejakym odpadom a tie tiez zamedzuju v prejazdnosti. Ak by ste mal denne jazdit touto cestou, myslim ze by nebola tak zanedbavana zo strany obce ako je tomu dnes. Cesta je navyse pocas dazdov neustale vymyvana od druzstva navalom vody, ktory na nu steka z cesty od druzstva.

Prosim o informaciu kedy obec zrealizuje prislubenu napravu a zaroven ziadam pravidelnu starostlivost aj o tuto obecnu cestu.

Vopred dakujem za odpoved.

Ing. Peter Saro, Liskova 914


 

Dobrý deň, úpravy na uvedenej ulici sa budú realizovať v najbližšom období.
Ing. Jozef Murina, starosta obce

pridané 6.10.2017 17:52:33, IP: 178.143.35.169

Zaspatý Murina aj s poslancami

Dobrý deň, hanba celému obecnému úradu...v Liskovéj sa nič nebuduje, nestavia, nekosí, jarok je nevyčistený čo tam vlastne všetci robíte.ten zaspatý starosta by mal konečne odstúpť z funkcie! Za čo berie taky plat, hanba mu a to jeho správanie a vyjadrovanie je vhodné do kravina, ale nie medzi ľudí.Teraz o kultúrnom dome mlčí, nepovie ani slovo... na každej akcii sa chvastal čo všetko bude a teraz sa z toho asi po..al. Liskovci otvorte si oči a tuto zberbu treba vymeniť!!! Dúfam, že tento príspevok bude uverejnený.

Peter


 
pridané 4.10.2017 15:28:19, IP: 195.168.12.173

Autobusová zastávka

Dobrý den chcem sa opýtat my občania z vyšneho konca mam ekde čakat na autobus ked prší? Ved to je hrozne mláky pred zastávkou človek trpne kedy dostane sprchu lebo auta si mlaku nevšimnu alebo aj všimnu odzadu na vas tiež prší hlavna vec že je pekna a učelna a ešte by mala byt osvetena lebo sa už stalo že nás šofer nevidel my sme asi nie občania Liskovej hlavna vec že pred KD je vysvietené ako v Las Vegas nechsi to p. starosta a p.poslanci aj za vyšný koniec mame kandidatov slubovali ked bolo treba podpisy vyskušaju dakujem


 

Na odstránenie jamy na vozovke III. triedy pri autobusovej zastávke na Váš podnet bola podaná žiadosť na Vodárenskú spoločnosť Ružomberok a.s., Pri Váhu 6, 034 06 Ružomberok. Existujúci stav bol zdokumentovaný a priložený ako foto dokumentačná príloha ku žiadosti. Taktiež bol osobne prekonzultovaný s kompetentným pracovníkom horeuvedenej spoločnosti. Bolo prisľúbené, že nežiadúci stav odstránia čo v najbližšom možnom čase.
Keby ste bývali v inej dedine, to prirovnanie ohľadom verejného osvetlenia by ste použili celkom iné. Čo sa týka osvetlenia , naša obec je osvetlená veľmi dobre. Nájdu sa ojedinené miesta, kde by bolo treba nejaké to svetlo doplniť. Pri autobusovej zastávke sa svetlo verejného osvetlenia nachádza vo vzdialenosti 5-10 metrov. Ak máte iné doplňujúce riešenie ohľadom vylepšenia osvietenia autobusovej zastávky, napíšte mi na e-mail: starosta@liskova.sk alebo to s Vami preberiem aj osobne.

pridané 2.10.2017 15:44:50, IP: 78.141.106.165

výhovorky

Dobrý deň Vážení všetci na obecnom úrade a aj poslanci. Táto diskusia je na dve veci. Asi viete na aké. Nič sa tu človek nedozvie, len samé výhovorky a motanie sa stále okolo toho istého. Začnite už konečne uvažovať a odpovedať zrozumiteľne a jesne. Keď sa niekto jasne na niečo spýta dajte mu jasnú odpoveď. A nie výhovorky. Prevezmite už konečne zodpovednosť za to čo robíte. Boli ste tam zvolení občanmi Liskovej a dosadení na úrad asi z vyššej moci. Ale keď ste na takých pozíciách treba prevziať zodpovednosť. To nie pohodička na štyri roky. Pozrite sa čo ja za Vami odkedy tam sedíte. Nič. Nikto sa tu na tejto diskusii nič nedozvie. Tak skúste ísť medzi ľudí a pýtajte sa ich. Ale na to asi nemáte odvahu.

Ja


 
pridané 28.9.2017 12:38:33, IP: 91.127.136.61

výpadky elektriny

Dobrý deň, chcem sa opýtať na časté, skoro pravidelné výpadky elektriny v našej obci. Ako je možné, že na vypnutie elektriny nie sú občania vopred upozornení? Či už tie krátkodobé ( výpadok na pár sekúnd ) alebo niekedy aj viac ako hodinové. Starší občania si to síce skoro ani nevšimnú, ale niektoré domácnosti a firmy sú na elektrinu a normálny chod internetu v tejto dobe odkázané a môže im to spôsobiť nemalé komplikácie. To príde všetkým v obci normálne a nikto s tým nemá problém?


 

Dobrý deň, na základe viacerých krátkodobých výpadkov elektriny v našej obci sme po telefonickom doporučení od Stredoslovenskej energetiky - Distribúcia dňa 11.09.2017 poslali na ich internetovú adresu (adresa je: prevadzkovatel@sse-d.sk) požiadavku na monitorovanie nielen dlhodobých či plánovaných, ale aj aj krátkodobých výpadkov elektriny v obci. Ich odpoveď citujem:
"Stredoslovenská energetika-Distribúcia, a.s. (ďalej len SSE-D) na základe doručenej reklamácie preverila poruchy distribúcie elektrickej energie v obci Lisková. Výpadky počas poruchových stavov boli spôsobené poškodením komponentov elektrického vedenia VN následkom nepriaznivých poveternostných podmienok ako aj ďalšími vonkajšími vplyvmi na elektrické vedenie. Uvedené poruchové stavy vznikli bez zavinenia prevádzkovateľa distribučnej sústavy SSE-D.
Dovoľujeme si Vás informovať, že v zmysle Zákona č. 251/2012 Z. z. §31 ods.1, písmena e) má Prevádzkovateľ distribučnej sústavy SSE-D právo obmedziť, alebo prerušiť bez nároku na náhradu škody okrem prípadov, ak škoda vznikla zavinením prevádzkovateľa distribučnej sústavy, v nevyhnutnom rozsahu a na nevyhnutnú dobu distribúciu elektriny o. i. pri poruchách na zariadeniach sústavy a počas ich odstraňovania. V takýchto prípadoch SSE-D neuznáva reklamácie odberateľov na výpadky v distribúcii elektrickej energie a požiadavky na náhradu škody vzniknutej počas trvania poruchových stavov.
SSE-D vykonáva systematické opatrenia na obmedzenie vzniku porúch v distribučnej sústave a tým aj skvalitnenie dodávky el. energie všetkým svojim zákazníkom. Poruchové stavy sú však zapríčinené rôznymi vplyvmi a nie je možné im predchádzať úplne. Odstraňovanie následkov porúch vykonávajú pracovníci SSE-D s maximálnym možným nasadením s minimalizovaním času bezprúdia.
Spoločnosť Stredoslovenská energetika-Distribúcia, a.s. monitoruje poruchové stavy nepretržite prostredníctvom elektronických systémov a následne prijíma nevyhnutné opatrenia na eliminovanie týchto stavov.
V závere sa Stredoslovenská energetika-Distribúcia, a.s. ospravedlňuje všetkým odberateľom za vzniknuté nepríjemnosti. Ďakujeme za porozumenie."
Edita Forgáčová, OÚ Lisková

pridané 21.9.2017 15:21:31, IP: 87.197.108.147

KD

Kedy ide byt kolaudacia ked uz balia lesenie okolo KD

Preco nik nezverejnil ako to je s firmou Krypton. posledne co tu je, tak je to ze firma chce odstupit od zmluvy. Myslim ze je to dost chulostiva tema a nikto nic ohladom tejto veci nevie. Ci to je ako s dialnicami na slovensku? :)


 
pridané 20.9.2017 15:47:08, IP: 78.141.95.131

zápisnica zo zasadnutia OZ

Kedy bude zverejnená zápisnica zo zasadnutia OZ , konaného 8.8.2017 ?. Už je od vtedy 43 dní.

Piroh Ferdinand


 

Ďakujeme za upozornenie, zápisnica bola zverejnená na stránke.

pridané 17.9.2017 16:03:32, IP: 78.141.95.12

Otazka.

Dobrý deň.Chcel by som sa opýtať kedy naša obec trošku začne oživať! Naša obec a jej rozvoj nula bodou.Ľudom s okolitytich obci začíname byť na smiech.a ako ta naša Mega akcia Liskova sa zabáva?hanba. A ešte materiál ktorý sa nachádza na streche KD sa vplyvom poveternostnim NIČí!!!Kto to zaplati?

ŠTEFAN


 

Nakoľko na ohlasy ohľadom akcie Lisková sa zabáva bolo odpovedané v predošlých odpovediach, reagovať už nebudem.
Stavenisko na stavbe: „Prístavba, prestavba a nadstavba kultúrneho domu Lisková“ bolo odovzdané začiatkom septembra 2016 spoločnosti KRYPTON s.r.o. Od tej chvíle za všetky činnosti spojené s pracoviskom, bezpečnosťou práce, uskladnením materiálov a realizáciou stavebných prác plne zodpovedá vyššie uvedená spoločnosť. Na nevhodné uskladnenie materiálu na streche KD bola spoločnosť upozornená stavebným dozorom Ing. Dušanom Mišíkom vrátane starostu obce. V prípade znehodnotenia materiálu si budeme vzniknutú škodu uplatňovať u spoločnosti KRYPTON s.r.o.
Ing. Jozef Murina, starosta obce

pridané 30.8.2017 13:38:38, IP: 78.141.95.131

Kultúrny dom

Dobrý deň, chcela by som vedieť, prečo sa na Kultúrnom dome nič nerobí...

Janka


 

Problémy ohľadom výstavby kultúrneho domu sa začali už v mesiaci jún, kedy práce pri prestavbe nepokračovali dostatočne rýchlo. Už vtedy sme na kontrolných dňoch požadovali navýšenie počtu pracovníkov, predĺženie pracovnej doby a realizovanie prác aj cez soboty, aby práce boli ukončené v stanovenom termíne – 30. septembra 2017. Zhotoviteľ – spoločnosť KRYPTON s.r.o. Poprad nás v tom čase ubezpečoval, že práce v tomto termíne dokončia. Neskôr poukazoval na potrebu ďalších prác naviac a v zmysle zmluvy aj predĺženie termínu ukončenia výstavby. Nakoľko zhotoviteľ neplnil harmonogram výstavby, ďalšie dodatky k zmluve o navýšení prác akceptované neboli. Na stavbe počas výstavby v tomto období pracovali len 4 – 7 pracovníci. A čo bolo horšie, prestali sa realizovať aj práce, ktoré boli robené v subdodávkach. Hlavnou príčinou bola nesolventnosť zhotoviteľa, ktorý bol viackrát upovedomovaný výzvami a bol pozvaný aj na prerokovanie na zasadnutí obecného zastupiteľstva, ktorého sa ale nezúčastnil. Nakoniec bolo iniciované osobné stretnutie v spoločnosti KRYPTON v Poprade s jej zástupcami. Za obec Lisková sa stretnutia zúčastnil starosta obce Ing. Jozef Murina, hlavná kontrolórka obce Janka Tomková, stavebný dozor Ing. Dušan Mišík a právnička zastupujúca obec JUDr. Janka Kantíková. Výsledkom tohto rokovania bolo, že spoločnosť KRYPTON požiadala o ukončenie zmluvy dohodou. Ako dôvod uviedla nedostatok finančných prostriedkov na ukončenie diela. V súčasnosti prebiehajú rokovania a vyhodnocovania, akým spôsobom sa zmluva ukončí. Zároveň sa pripravuje odovzdanie staveniska, odsúhlasujú sa vykonané práce, jedná sa o dokončení niektorých rozrobených prác a pod. Po ukončení zmluvného vzťahu so spoločnosťou KRYPTON budeme musieť pristúpiť k výberu nového zhotoviteľa. Čaká nás náročný a zdĺhavý proces a verím, že už bude so šťastným koncom.
Ing.Jozef Murina, starosta obce

Položky 21-30 z 48

Odpoveď

Pridať príspevok

 
pridané 10.10.2017 14:13:11, IP: 91.127.142.160

Autobusová zastávka

Ing. Jozef Murina, starosta obce


 

dnes je: 24.6.2019

meniny má: Ján

webygroup

Úvodná stránka