3626 Lisková, okr. Ružomberok, Žilinský kraj, Liptov
Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Internetová stránka obce Lisková.

Vitajte na stránke obce Lisková

"Milí návštevníci"
vítame Vás na internetovej stránke obce Lisková.
Vytvorením tejto internetovej stránky Vám chceme priblížiť našu obec.
Veríme, že i Vy nám pomôžete pri jej tvorbe a zašlete nám podklady alebo fotografie z jej histórie i súčasnosti, informácie o zaujímavých rodákoch, ako aj o aktivitách, ktoré sa v našej obci dejú. Súčasne Vás však prosíme o zhovievavosť, ak na stránke obce nenájdete ihneď informácie, ktoré by ste požadovali.

 


 

KULTÚRNE A ŠPORTOVÉ PODUJATIA

13.8.2016 - 14.8.2017   24:00

PA210015.JPG

Lisková

15. ročník Memoriálu JUDr. Slimáka - výstup na Choč

V sobotu 13.augusta 2016 Obec Lisková usporiadala už 15. ročník Memoriálu JUDr. Slimáka – výstup na Veľký Choč. Deň predtým mu predchádzala pietna spomienka na p. Slimáka pri mieste jeho posledného odpočinku. O 7,oo hodine ráno bol pred kultúrnym domom pristavený autobus pre všetkých milovníkov turistiky a priaznivcov tohto podujatia, výstup bol z Valaskej Dubovej. Počasie prialo tak akurát – aj slniečko a ani veľké teplo. Výstup bol síce náročný, ale odmena z krásneho výhľadu z vrchola zmyla všetku únavu a aj nohy prestali bolieť. Po krátkom oddychu nasledoval program – privítanie nielen starostu obce Ing. Jozefa Murinu, ale aj pozdravy hostí z družobných miest – českých Kravář a poľských Wožník. Samozrejme, nechýbala ani báseň o Choči liskovského rodáka Mgr. Jaroslava Rezníka. On síce na vrchol nevystúpil, avšak bol jedným z našich hostí na chate p. Dvorského, na ktorej sa po zostupe stretli všetci účastníci výstupu, ktorí na pamiatku dostali aj pamätné listy, odznačiky či tričká s logom výstupu. Po občerstvení – výbornom guláši a čapovaných nápojoch si ešte zaspievali hymnické piesne a s dobrým pocitom sa rozlúčili a pobrali domov. Síce unavení, ale vnútorne spokojní a už teraz sa tešia na budúce spoločné stretnutie.
Obec Lisková ďakujem nielen všetkým, ktorí zachovávajú tradíciu tohto podujatia, ale najmä všetkým, ktorí sa svojou prácou podieľali na jeho príprave, organizácii a zabezpečení.
Edita Forgáčová.


 

dnes je: 25.7.2017

meniny má: Jakub

webygroup

Úvodná stránka