Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Diskusia

Vážení návštevníci webových stránok obce Lisková
V rámci skvalitnenia a zefektívnenia vybavovania vašich otázok týkajúcich sa informácií poskytovaných obcou alebo obecným zastupiteľstvom sme pre Vás pripravili novú formu komunikácie s nami.
Máte otázky, pripomienky, podnety, ktoré sa týkajú obce alebo obecného zastupiteľstva? Neviete, ako a kde vybaviť konkrétnu záležitosť? Napíšte svoju otázku, podnet v priloženom formulári a v čo najkratšom čase Vám zodpovie starosta, príslušný pracovník OÚ, alebo člen obecného zastupiteľstva.
Rubrika nie je zriadená na základe zákona 211/2000 Z.z. o slobodnom prístupe k informáciám. Je to služba nad rámec zákona, ktorej cieľom je vychádzať v ústrety občanom a uľahčiť ich prístup k niektorým odpovediam.
Prosíme vás o slušnú formuláciu vašej otázky.

POZOR: Príspevok, ktorý nebude obsahovať meno a priezvisko odosielateľa nebude zverejnený a nebude naň ani odpovedané!

Všeobecné pravidlá diskusie


 

Diskusia

Pridať príspevok

 
pridané 2.9.2019 08:53:06, IP: 165.225.73.16

Spaľovanie zamiakových

Vážený pán starosta,
dovoľte mi reagovať na opätovné spaľovanie zamiakových vnatí. Dnešné ráno (čas 7:00) je toho príkladom.
Pokiaľ viem, spaľovanie je nelegálne, avšak každý rok sa tento príbeh opakuje.
Zaujíma ma, aké opatrenia vedenie obce prijalo, zároveň ako to chcete do budúcna vyriešiť.

Vopred ďakujem za odpoveď

Filip Marton


 

Spaľovanie trávnatých porastov (lístia, trávy, konárov a podobne) či odpadu z domu (plastových fliaš, papierov, kartónov a podobne) je pretrvávajúcim javom, ktorý je nezodpovedný, neprípustný a protizákonný. Zákon o odpadoch jasne zakazuje zneškodňovať spaľovaním biologicky rozložiteľný odpad a rovnako spaľovať komunálny odpad na voľnom priestranstve a vo vykurovacích zariadeniach v domácnostiach. Taktiež Zákon o ochrane pred požiarmi zakazuje vypaľovať porasty bylín, kríkov a stromov a zakladať oheň v priestoroch alebo na miestach, kde by mohlo dôjsť k jeho rozšíreniu.
Za porušenie zákazu možno podľa zákona o odpadoch uložiť pokutu do 1 500 eur, za porušenie zákona o ochrane pred požiarmi možno uložiť pokarhanie alebo pokutu do 331 eur. V prípade podozrenia z porušovania zákona je potrebné sa obrátiť na políciu a so sťažnosťou aj na obecný úrad.
Ja osobne som zástancom prevencie. Obecný úrad v Liskovej okrem oznamu v miestnom rozhlase a na stránke obce rieši tieto prípady dohovormi. K uloženiu pokuty Obec ešte nepristúpila.
Ing. Jozef Murina, starosta obce

pridané 19.8.2019 18:45:58, IP: 178.40.228.101

Triedenie odpadu

Dobrý deň,
načo je táto diskusia, načo sa občan pýta, zaujíma o život v obci keď mu nikto neodpovie ???
Môžete sa sťažovať, dávať návrhy, kontaktovať starostu...Zbytočne...!!!
Dodnes som nedostal žiadnu odpoveď na dotaz ohladne tiedenia odpadu!!!

Ľubomír Beňo


 
pridané 28.6.2019 08:36:55, IP: 91.127.27.123

Triedenie odpadu - prestavba kultúrneho domu

Dobrý deň,
chcem sa opýtať či by obec alebo zhotoviteľ stavby kultúrneho domu MLM nemohli na odpad zabezpečiť si vlastný kontajner? Pracovníci nosia odpad do kontajnerov na na tiredený odpad a tie sú hneď plné. A tak isto by sa mohlo postupovať aj pri podnikateľoch prevádzkujúcich potraviny,krčmu...Zariadiť pre nich zvlásť kontajnery napríklad vo dvore obecného úradu, aby sa neplnili kontajnery v obci, potom je v ich okolí len neporiadok.
Zároveň by som chcel poprosiť občanov, aby správne separovali odpad a keď vidia, že kontajnerý sú plné aby odpad nehádzali okolo týchto kontajnerov...Ani Vám by sa nepáčilo mať okolo domu smetisko...!!!

Ľubomír Beňo


 
pridané 25.6.2019 17:04:47, IP: 178.41.4.244

Reakcia

Dobrý deň, chcel by som len reagovať na príspevok p. Gagana. Príde mi Váš príspevok nenormálne zábavný. Pokiaľ viem, Váš rodičovský dom je v jednej z blízskych uzavretých uličiek, tak keď ste taký múdri, sprejazdnite ju, alebo predajte obci,,,,a prechod medzi ulicami bude vyriešený! Vy tu píšete kedy a ako to obec vyrieši....a ako to má poďla vás obec urobiť, keď sa nenájdu ľudia, ktorí svoje pozemky v uličke predajú?? Začnite od seba možete predať a púšťať ľudí ako prvý!
Ďakujem

Peter Lukáč


 
pridané 20.5.2019 00:45:46, IP: 85.248.11.77

Problém s prechodom

Dobrý deň.

Chceme sa spýtať kedy a ako chce obec riešiť priechod z hlavnej ulice na ulicu Nižné Záhumnie? Nie je na čase zrealizovať konečne plán prechodu spred cca 20.rokov, ktorý je vyznačený na územnom pláne obce, prip.najst iné riešenie?
Doposiaľ sa spoliehalo na dobrú vôľu ľudí, ktorí bývajú v uličkách, ktoré sa využívali na tento účel už desiatky rokov. Žiaľ tie boli pochopiteľne nedávno postupne uzavreté z dôvodu sukromia.
Toto uzavretie však skomplikovalo a sťažilo život obyvateľom 4.ulic (Železničná, Hlavná, Nižné Záhumnie, Nová Ulica), ktorí prechod využívali, či už išli na vlak, do obchodu, do kostola, ku kaderníčke, k rodinám, na detské ihrisko, na polia, na Kalváriu,... A to nehovoriac o starších ľuďoch a mamickach s deťmi. Kde niekomu cez prechod trvala cesta 5 minút, teraz s obchádzkou polovice ulice mu trvá cca 4-krat viac.
Železničná ulica s Hlavnou ulicou a Nižné Záhumnie s Novou Ulicou majú svoje priechodné ulice. Tak prečo nie aj tieto dve? Kde je verejný záujem? Treba spísať petíciu, aby sa začalo konať?

Michal Gagan


 

Vážený pán Gagan,
vo Vašom príspevku je veľa otázok a úvah, avšak jednoznačný návrh na riešenie mi tu chýba. Áno, v minulosti boli spracované viaceré návrhy urbanizácie miestnych komunikácií. Historicky bolo dané, že v starej pôvodnej časti obce bolo samozrejmosťou bývanie v spoločných dvoroch. Bolo bežným javom, že tieto využívali aj ostatní občania navzájom. V posledných rokoch sa myslenie ľudí, ale aj spôsob života v spoločných dvoroch zmenil. Ľudia sa začali uzatvárať, chcú mať viac súkromia, lavičky pred domami úplne vymizli. Svoj podiel na tom má uponáhľaný spôsob života, internet, televízne prijímače iné. Návrh riešenia prepojenia ulíc bol premietnutý aj do súčasného Územného plánu obce. Vznikol návrh riešenia na vybudovanie budúcich miestnych komunikácií, ktorý je veľmi ťažko realizovateľný. Súkromné vlastníctvo možno v súčasnosti obmedziť iba v nevyhnutnej miere. Riešenie tohto problému nie je vôbec jednoduché. Vykúpiť obývateľné domy, humná, prislúchajúce pozemky sa len tak z večera do rána nedá. V tomto prípade, nech sa urobí akékoľvek rozhodnutie, nikdy nebude k spokojnosti všetkých. Každý si to svoje vlastníctvo cení a chráni oveľa viac, ako spoločné.
Ing. Jozef Murina, starosta obce

pridané 17.5.2019 15:41:28, IP: 78.141.106.165

kompost

Dobrý deň , chcem sa kompetentných spýtať kedy sa začne (alebo už sa začalo?) s realizáciou projektu financovaného z prostriedkov EÚ - kód projektu 310011L260. Lebo sa tam píše, že realizácia od 05/2018 - 04/2019. Alebo sa mýlim? Nemali RD obdržať kompostéry aby mohli separovať? Len sa pýtam - možno sa mýlim.

Richard Rehanek


 

Dobrý deň.
Ďalšie kroky v realizácii projektu " Predchádzanie vzniku odpadov kompostovaním" nájdete na stránke Obce Lisková v sekcii Aktuálne dianie v obci.
Andrea Fúrová

pridané 10.4.2019 12:28:45, IP: 78.141.106.165

OŠK Lisková

Dobrý deň prosím Vás odpovedá tu niekto na dotazy? Alebo tu píšme len tak? Do dnes som nedostal adekvátnu odpoveď na na OŠK či im bola daná "dotácia" - myslím, že pýtali 3000 €.

Richard Rehanek


 

Dobrý deň.
Pre OŠK bola na rok 2019 schválená dotácia vo výške 36 000 EUR, žiadna iná dotácia im nebola zatiaľ poskytnutá.

pridané 21.3.2019 08:58:47, IP: 90.64.51.65

Voľby 1. Kolo a kronika obce rok 2018

Kedy budú zverejnené výsledky volieb a kronika obce za rok 2018 ?

Ľubomír Beňo


 

Dobrý deň.

Výsledky volieb si môžete pozrieť na stránke obce v sekcii voľby - voľby prezidenta, tam je odklik na internetovú stránku kde sa vám požadované informácie zobrazia. Zápis do kroniky obce za rok 2018 bude zverejnený na stránke obce v sekcii kronika obce do konca marca 2019.

pridané 4.3.2019 13:51:28, IP: 78.141.95.131

Doprava

Iste ste si všimli že v nedeľu cez sv.omšu sa pristavuje polícia ktorá koná na podnet OU a úrad koná na podnet občanov obce. Ich úlohou je urobiť poriadok s autami ktoré nevhodne parkujú a to v celej obci.Koniec koncov je to obťažujúce aj pre všetkých na okolo bývajúcich.Osobne som sa s políciou pri nedeľnej kontrole rozprával.Povedali mi že veci chcú riešiť dohovorom a nie pokutami ale nepomáha to.Veci možno bude riešiť odťahovka.Touto formou apelujem na vodičov aby si dali pozor, lebo sa môže stať ,že vyjdú z kostola autá budú preč.Takto sa vodiči prevychovajú rýchlo a raz a navždy.Musí sa prihliadať na veľkú preťaženosť cesty migrujúcimi autami cez našu obec.Ja už len s nostalgiou spomínam ked za starých čias chodilo viac ľudí do kostola ako teraz a to celá dedina peší.Teraz žial aj na krátku vzdialenosť chodíme na aute

Šrobár Rastislav st.


 
pridané 28.2.2019 12:49:29, IP: 78.141.106.165

OŠK Lisková

Zdravím všetkých fanúšikov Liskovej. Práve som sa dočítal zo zápisnice zo zasadnutia OZ, že pánom fotbalistom sa nechce hrať bez odmeny. Prosím Vás - aké odmeny? Za čo? Nech najprv ukážu nejaké výkony a potom sa bavme o odmenách. Čo sú to nejaký profesionáli? To OŠK Lisková dostáva málo z rozpočtu obce? A keď už, zainteresovaní by sa mali skôr venovať mládeži. Tam by mala ísť investícia. Chlapci hrávajú v dresoch ktoré si ešte pamätajú "nežnú revolúciu". To nemá OŠK ani na dresy? Hlavne že ........ Radšej sa nebudem vyjadrovať lebo by si niekto mohol niečo domýšľať nakoľko ja sa vždy pod príspevok podpíšem. A toto môžte dať prečítať aj poslancom nech vedie čo a prečo vlastne vždy jednohlasne schvaľujú. Je naozaj vzácne, že všetci majú taký jednohlasný názor.

Richard Rehanek


 
Položky 1-10 z 52

Odpoveď

Pridať príspevok

 
pridané 10.10.2017 14:13:11, IP: 91.127.142.160

Autobusová zastávka

Ing. Jozef Murina, starosta obce


 

dnes je: 17.9.2019

meniny má: Olympia

podrobný kalendár

webygroup

Úvodná stránka