Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Informácia o postupe prác na rekonštrukcii kultúrneho domu.

Informácia o postupe prác na rekonštrukcii kultúrneho domu.Vytlačiť
 

Objekt z hľadiska postupu prác je možné rozdeliť do 4 častí:

Časť obecného úradu (západná strana objektu):

Táto časť je vo fáze dokončovania, kde sú inštalované nové okná, prevedené všetky búracie práce, vymúrané všetky priečky, prevedené omietky, sadrokartónové podhľady, väčšina maľoviek, na 1. a 2. NP sú prevedené keramické obklady v sociálnych zariadeniach a v súčasnosti sa v miestnostiach aplikujú samonivelačné potery na vyrovnanie podláh. V celej časti sú realizované rozvody vody, kanalizácie, vykurovania, elektroinštalácie a slaboprúdové rozvody. Na 1.PP je inštalovaná vzduchotechnická jednotka s potrebnými rozvodmi. Taktiež je kompletné inštalovaný osobný výťah.

Sála (stredná časť objektu):

V sále sú nainštalované nové plastové okná vrátane protipožiarného hliníkového okná, vonkajšie dvere, prevedené sú všetky búracie práce, vymúrané všetky priečky, prevedené omietky, zhotovená oceľová konštrukcia javiska. V celej časti je prevedená hrubá montáž rozvodov vykurovania, elektroinštalácie a slaboprúdové rozvody. Na streche je nainštalovaná vzduchotechnická jednotka a v sále sú namontované potrebné vzduchotechnické rozvody. Ďalšie práce na interiéry budú pokračovať po dodaní riešenia interiérov architektom stavby.

Obslužná časť k sále, reštaurácia (východná strana objektu):

K objektu bola realizovaná prístavba, ktorou sa rozšírili priestory reštaurácie (2.NP) a priestory foyeru (vstupná hala pred sálou – 1.NP), boli inštalované nové plastové okná, prevedené všetky búracie práce, vymúrané všetky priečky. V súčasnosti sa realizujú omietky. V celej časti sú realizované rozvody vody, kanalizácie, vykurovania. Dokončuje sa montáž  elektroinštalácií a slaboprúdových rozvodov.

Exteriér, vonkajšie práce:

Objekt kultúrneho domu je kompletne zastrešený zo štrkovým zásypom na západnej a východnej streche. Boli prevedené hydroizolácie a tepelné izolácie suterénu Obecného úradu. Inštalovaná bola vonkajšia prípojka vnútornej kanalizácie v časti Obecného úradu a pripojená na vonkajšiu obecnú kanalizáciu. Vonkajšia prípojka kanalizácie východnej časti objektu, prípojka vody a plynu je existujúca. V súčasnosti sa zrealizovali základy pod prístavbu vchodu do Obecného úradu a inštalujú sa vsakovacie koše vo vsakovacej jame dažďovej kanalizácie. Vlastné rozvody dažďovej kanalizácie sú už hotové. V priebehu mesiaca august sa začnú práce na zateplení objektu kultúrneho domu vrátane povrchových úprav fasád. Po dodaní projektovej dokumentácie prístavby vchodu do kultúrneho domu z východnej strany budú začaté práce na jej realizácii (predpoklad v mesiaci august t.r.).

Na základe súčasného postupu prác je možné konštatovať, že práce postupujú v súlade so zmluvným harmonogramom prác.

Ing. Dušan Mišík, stavebný dozor

Foto z rekonštrukcie nájdete vo fotogalérii.


 
 

dnes je: 23.9.2019

meniny má: Zdenka

podrobný kalendár

webygroup

Úvodná stránka