Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Krížová cesta v Liskovej

Krížová cesta v Liskovej

Krížová cesta nad Liskovou bola vybudovaná na počesť Sedembolestnej Panne Márie, ktorá držala ochrannú ruku nad Liskovou a jej okolím počas druhej svetovej vojny. Staršia generácia si to vie vážiť, pomáha pri jej skrášľovaní a úprave.
Som predseda organizácie ZPCCH pri OÚ Lisková, ktorá sa o tento priestor s láskou stará. Vyhrabáva chodníky, zbiera odpadky okolo krížovej cesty, obstriháva krovie. Odpadky zbierame aj popod Liskovskú jaskyňu až ku plynovej výmeničke, smerom k bývalej skládke odpadu až ku kaplnke Panne Márie pod komeňolomom. Aj pred Veľkou nocou sme vyzbierali a upratali na danom úseku všetko.
Chcem poďakovať všetkým , čo sa o toto super dielo starajú, aj tým, čo nepatria do našej organizácie. Bývalému starostovi, kontrolórovi obecného úradu a mnohým iným obyvateľom, či z Liskovej alebo z Martinčeka.
Touto cestou chcem poprosiť deti z Liskovej, aby po Krížovej ceste chodili len po vyznačených chodníkoch a neskracovali si cestu bočnými vytvorenými šmýkačkami, lebo to znehodnocuje prácu tých, čo sa starajú o chodníky.
Taktiež prosím bicyklistov a motocyklistov a jazdcov na koni, aby nejazdili po chodníkoch. Oprava býva náročná - výmena dreva, osadenie roksorov, odvoz zeminy a skál.
V týchto dňoch nás navštívili hostia z družobného mesta Kravaře, ktorí si okrem iného prezreli kostol v Martinčeku, našu kaplnku nad jaskyňou a celú krížovú cestu. Bol som hrdý na naše pekné, čisté dielo, o ktoré sa staráme.
Nech krížová cesta slúži na ten účel, na ktorý bola vybudovaná.
Ďakujem za pochopenie.

 

autor : Jozef R o š t e k - predseda ZPC
dátum vloženia : 23.09.2011


 

dnes je: 14.10.2019

meniny má: Boris

podrobný kalendár

webygroup

Úvodná stránka