Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Diskusia

Vážení návštevníci webových stránok obce Lisková
V rámci skvalitnenia a zefektívnenia vybavovania vašich otázok týkajúcich sa informácií poskytovaných obcou alebo obecným zastupiteľstvom sme pre Vás pripravili novú formu komunikácie s nami.
Máte otázky, pripomienky, podnety, ktoré sa týkajú obce alebo obecného zastupiteľstva? Neviete, ako a kde vybaviť konkrétnu záležitosť? Napíšte svoju otázku, podnet v priloženom formulári a v čo najkratšom čase Vám zodpovie starosta, príslušný pracovník OÚ, alebo člen obecného zastupiteľstva.
Rubrika nie je zriadená na základe zákona 211/2000 Z.z. o slobodnom prístupe k informáciám. Je to služba nad rámec zákona, ktorej cieľom je vychádzať v ústrety občanom a uľahčiť ich prístup k niektorým odpovediam.
Prosíme vás o slušnú formuláciu vašej otázky.

POZOR: Príspevok, ktorý nebude obsahovať meno a priezvisko odosielateľa nebude zverejnený a nebude naň ani odpovedané!

Všeobecné pravidlá diskusie


 

Diskusia

Pridať príspevok

 
pridané 18.1.2019 12:41:03, IP: 2a00:1298:8011:212::165

Parkovanie

Vážený pán starosta, chcel by som sa spýtať ako miestne zastupiteľstvo rieši problém s parkovaním, keďže už mnoho krát bolo spomínané tu v diskusii aj v lístočkoch ktoré kolovali obcou, že sa zastupiteľstvo už dlhodobo zaoberá problematikou parkovania motorových vozidiel na miestnych komunikáciách. Dlhodobo a zatiaľ neúspešne, bez žiadneho riešenia. Situácia pred kostolom v nedeľu je už neúnosná.
Nie je akceptovatelné, aby autá parkujúce na ceste zabrali celý jazdný pruh, tak že po ceste má problém prejsť aj len jedno auto. Akonáhle sa v strede stretnú 2 autá, nie je iné východisko, iba že jeden z nich musí vycúvat. Toto je hlavná cesta ktorá spája Ružomberok a Liptovskú Teplú a kde túto cestu využíva veľké množstvo áut, hlavne keď sú v Ivachnovej kolóny pri výjazde z dialnice. Pri takýchto prekážkach v ceste ktoré vodiči čo obsadia cestu spôsobujú je veľmi ťažké obchádzať ich, hlavne ked sa parkujúce autá tiahnu skoro až po cintorín. Ďakujem.

Rastislav Kubala


 

Vážený pán Kubala,
Nakoľko sa jedná o cestu III/2213, ktorá je v správe Žilinského samosprávneho kraja, inicioval som stretnutie s pracovníkom tohto subjektu a taktiež so zástupcom OO PZ v Liptovskej Teplej. Takýto stav nie je možné do budúcna akceptovať. Spoločne sme dospeli k názoru, že v danom úseku je potrebné uskutočňovať zvýšené kontroly. Pracovníci polície budú situáciu monitorovať, poukážu na vzniknuté nedostatky, porušenia a neskôr pristúpia aj k prípadným sankciám. Bezpečnosť a plynulosť premávky na ceste III/2213 nesmie byť ohrozená, naopak, musí slúžiť na ten účel, na aký je určená. Čo sa týka miestnych komunikácií, na najbližšom zasadnutí obecného zastupiteľstva budem iniciovať, aby bol vydaný zákaz parkovania na niektorých úsekoch miestnych komunikácií. Predsa miestna komunikácia, ktorá má slúžiť na obslužné účely, nemôže slúžiť ako parkovisko či odstavná plocha.
Ing. Jozef Murina, starosta obce

pridané 16.1.2019 21:59:45, IP: 195.168.12.163

Snech

Chcem sa opýtať ako chce úrad postupovať voči občanom , ktorý nerešpektujú nariadenia úradu ohladom hádzania snehu na cestnú komunikáciu
.
Zatiaľ je to len bu bu bu a skutek utek ......

Roman


 

Pán Roman!
I keď ste neuviedli svoju úplnú identitu, rozhodol som sa odpovedať aj na Váš diskusný príspevok. V prvom rade je potrebné zaujať rozhodné stanovisku ohľadom státia motorových vozidiel na miestnych komunikáciách. Miestna komunikácia má slúžiť na obslužné účely a priestor medzi jej okrajom a oplotením pozemkov má v zimných mesiacoch slúžiť na uloženie odhrnutého snehu nielen zo vstupov k rodinným domom občanov, ale aj z komunikácie. Nesúhlasím s tým, aby motorové vozidlá počas zimného obdobia stáli na miestnych komunikáciách a v spomínanom priestore. Som zástancom toho, aby občania parkovali svoje motorové vozidlá na vlastných pozemkoch. Ak budú miestne komunikácie a priľahlé priestory slúžiť svojmu účelu, nemal by byť dôvod zo strany občanov na hádzanie snehu na miestne komunikácie. Ak by aj potom k takémuto konaniu došlo, tak na nezodpovedných občanov budú platiť asi len postihy. Ak poznáte iný spôsob, navrhnite ho.
Ing. Jozef Murina, starosta obce

pridané 4.1.2019 07:24:17, IP: 78.141.95.131

Otázka

Kedy idete vysýpať smeti, nikde je to nie napísané na sttránke....

Kubalová


 

Dobrý deň, termíny vývozov komunálneho odpadu v roku 2019 sú zverejnené na stránke obce v Obecných oznamoch.
E. Forgáčová

pridané 20.12.2018 12:06:47, IP: 78.141.106.165

kontakty

Dobrý deň, chcel by som sa len spýtať či by nebolo možné na stránke "Samospráva" uviesť aj mailové kontakty na poslancov. Lebo veľa vecí sa týka najmä ich a zastihnúť ich niekde v obci je nemožné. Takto by sa komunikácia "nevalila" len starostu a možno by občania dostali rýchlejšiu a kvalifikovanú odpoveď. Je to veľký problém zriadiť im mailové kontá?

Richard Rehanek


 

Dobrý deň.
Po aktualizácii údajov boli poslancom vytvorené aj e-mailové adresy, ktoré sú uvedené pri ich mene.

pridané 1.12.2018 17:48:57, IP: 78.141.95.131

parkovanie aut.

Pan starosta vyrazne ziadam aj vsetky auta co stoja na uliciach v obci predsa kazdy ma siroky pozemok vo dvore tam nech parkuju.Velmi pekne dakujem.

Kubalova


 

Čo sa týka parkovania áut v obci, je to dlhodobejší problém, ktorý s pribúdajúcim počtom áut sa stále stupňuje. Prostredníctvom oznámení budú v najbližšom období občania vyzvaní, aby svoje autá nenechávali sústavne zaparkované na chodníkoch a miestnych komunikáciách. Svoje autá nech si nechajú zaparkované vo vlastných dvoroch. Touto problematikou sa budeme zaoberať aj na najbližších zasadnutiach obecného zastupiteľstva a spoločne hľadať riešenie na zlepšenie tejto situácie.
Ing. Jozef Murina, starosta obce

pridané 5.11.2018 20:31:54, IP: 178.143.33.48

Chodník pre ludí, alebo parkovanie pre auta

Dobrý deň
rada by som vedela, prečo na chodníku na vyšnom konci parkujú osobné autá.
Ten chodník bol robený kôli parkovaniu alebo aby sme mohli bezpečne prejsť my ľudia.Skúste sa predierať pomedzi autá a obchádzať ich cez veľmi frekventovanú cestu. Ďakujem

Miroslava Bendisová Švandova


 

Vážená pani Miroslava Bendisová Švandová.
Čo sa týka parkovania na chodníku na vyšnom konci dávam nasledovné stanovisko:
Podľa § 25, ods. 1 zákona o cestnej premávke vodič nesmie zastaviť a stáť na chodníku, okrem situácie podľa § 52 ods. 2 ak ide o zastavenie alebo státie vozidla pri ktorom ostane voľná šírka 1,5 m. Preto v tomto a budúcom týždni budeme prostredníctvom obecného rozhlasu upozorňovať našich spoluobčanov na túto situáciu. Neskôr obec bude iniciovať okresné oddelenie policajného zboru na vykonávanie kontrol v danej lokalite, ktorí budú postupovať v zmysle zákona a udeľovať pokuty za porušenie § 52, ods. 2.
Ing. Jozef Murina, starosta obce

pridané 15.10.2018 11:42:31, IP: 178.143.140.52

komunálne voľby

Dobrý deň,
prečo na stránkach obce nie je uverejnený zoznam kandidátov na poslancov a starostu obce ??? Okolité obce tak už dávno urobili. Len u nás trvá všetko dlho ...
Vopred ďakujem.

Ľubomír Beňo


 

Dobrý deň.

Zoznam kandidátov na starostu obce ako aj poslancov obce je na stránke obce a aj na úradnej tabuli zverejnený od 26.09.2018 v sekcii VOĽBY - Voľby do orgánov samosprávy obcí v roku 2018.

pridané 4.10.2018 16:57:07, IP: 178.41.107.93

Pavol Kubosko

Blahozelam Pavlovi Kuboskovi k jeho ucasti na majstrovstvách v Polsku. Je skvele, ze sa venuje tomuto sportu a reprezentuje okrem iného aj obec Liskova. Nech sa mu dari - nie je dolezite vyhrat,ale zucastnit sa a verim tomu, ze vsetky jeho roky, pocas ktorých trenoval, mu pomahaju pri sporte, ktorému sa venuje.Nech sa mu dari :)


 
pridané 24.9.2018 10:26:39, IP: 78.141.106.165

doprava

Vážený pán starosta a páni poslanci, Vám stačí také vyjadrenie od polície ohľadom dopravnej situácie v obci? Vy sa s tým stotožňujete? Áno polícia klasika - Pomáhať a chrániť. Ale komu a koho? Vy neviete viac zabojovať a argumentovať, že je to fakt neúnosné čo sa týka dopravy v Liskovej? Tam neboli žiadne škodové udalosti ani havárie? To potom kde žijete? Takže budete čakať až niekoho zabije. Veď polícia si z Vás robí srandu. Áno je pravde, že ich tam výdať ako sa prevážajú po Liskovej v sobotu doobeda. Ale ešte ani raz som ich nevidel tadiaľ ísť v nedeľu ani v piatok keď je to najhoršie. Veď tak aj vy aj oni sú platení z našich daní. Prečo neviete trochu zabojovať za obec a občanov. Alebo to si má každý občan riešiť problémy týkajúce sa obce sám? Tak potom načo ste tam? Je naozaj úžasné poslať žiadosť občana na políciu a čakať čo sa udeje. Vaše argumenty nikde. Verím, že toto zastupiteľstvo na čele s Vami už nebude pokračovať v ďalšom volebnom období lebo to bude katastrofa. A to môžete odkázať aj poslancom. Keď treba podpisy na to aby ste mohli kandidovať to si podávate klučky na každom dome. Ale keď treba naozaj niečo riešiť tak skutek - utek.

Ing. Richard rehanek


 
pridané 25.8.2018 13:09:40, IP: 78.141.95.131

doprava

Vážený pán starosta a páni poslanci, do kedy ešte si budete zakrývať oči pred neúnosnou dopravnou situáciou v našej obci. Vám absolutne nevadí čo sa tu deje? Teda tým ktorí máte domy zastrčené v obi asi nie. Ale žije tu dosť občanov ktorých sa to bytostne dotýka. Do kedy ešte budete "profitovať" z tvrdenia polície že cesta cez obec nie je nehodový úsek. Máte predstavu čo všetko sa tu deje? A táto situácia už nie je neúnosná len cez víkendy ale už počas celého týždňa. To čakáte na to až sa tu stane nejaká tragédia? Neraz som bol svedkom ako autá končia po rýchlej jazde na chodníku - hlavne pri výjazde z obce. Je len obrovské šťastie, že v tom čase nikto po chodníku nešiel. Už sa máme báť chodiť aj po chodníkoch? Uvedomte si, že tadiaľ chodia mamičky s deťmi, starší ľudia a veľa ľudí do alebo z kostola alebo len tak na prechádzku. To neviete požiadať PZ Ružomberok o zníženie rýchlosti v našej obci napr. na 40 km/hod. a následne pravidelné meranie rýchlosti v obci? Na čo čakáte? Ako sa Vám bude zaspávať s tým, že ak sa nedaj Boh niečo stane, a vy ste mohli niečo pre to urobiť a neurobili ste nič? Preberte sa prosím Vás už konečne a konajte a nevyhovárajte sa stále na niečo. Tá situácia je už neúnosná. Splním všetky podmienky tejto diskusie a tak verím, že môj príspevok uverejníte. S pozdravom Richard rehanek


 

Váš diskusný príspevok bol spolu so žiadosťou Obce Lisková postúpený na Dopravný inšpektorát OR PZ v Ružomberku. Znenie listu si môžete prečítať v obecných oznamoch tejto stránky.
Ing. Jozef Murina, starosta obce

Dňa 19.09.2018 bolo do obecných oznamov pridané písomné vyjadrenie OR PZ, dopravného inšpektorátu Ružomberok

Reakcia na príspevokpridané 31.10.2018 13:54:49, IP: 78.141.106.165

doprava III

Ak ešte stále nestačilo - - včerajšia dopravná nehoda (30.10.2018) - zvalený strom a poškodený plot rodinného domu (Šiška). A zase cez chodník ktorým dve minúty pred nehodou prešiel otec s dieťaťom. Stále nič? Stále si budete pred tým zatvárať oči? Na krátkom úseku od cintorína po rodinný dom (Pudiš) tri brzdné dráhy cez chodník. Vám stačí "posmešné" vyjadrenie polície? Pán starosta ukážte už konečne že ste a znovu chcete byť starostom Liskovej. Postavte sa už konečne za občanov. Ak chcete argument pre políciu - pomáhať a chrániť znamená robiť preventívne opatrenia aby sa predchádzalo vzniku rizík a nie riešiť ich až keď sa niečo stane. Skúste porozmýšľať. Máte na to aj poslancov. Čítam pravidelne zápisnice zo zasadnutia OZ. Riešte tam už konečne veci ktoré majú pomáhať občanom.

Richard Rehanek


 

Vážený pán Rehánek,
plne sa stotožňujem s Vašimi názormi a pohľadom na nepriaznivú situáciu ohľadom nehodovosti na ceste III/2213 v spomínanom úseku. Už v deň nehody som sa bol osobne pozrieť na miesto nehody a na druhý deň telefonicky kontaktoval riaditeľa PZ Ružomberok a žiadal ho o riešenie tejto nepriaznivej dopravnej situácie. Dnes bola z Obce Lisková na Dopravný inšpektorát OR PZ v Ružomberku doručená písomná žiadosť na opätovné riešenie danej situácie. Dúfam, že bude vyriešená čo najskôr k spokojnosti nás všetkých s cieľom ochrániť zdravie a životy našich spoluobčanov. Odoslaná žiadosť je zverejnená na stránke obce v Obecných oznamoch – článok: Prehodnotenie dopravného značenia.... – 3. súbor na stiahnutie.
Ing. Jozef Murina, starosta obce

Reakcia na príspevokpridané 3.9.2018 19:16:28, IP: 178.41.197.89

doprava II.

Dobry den, ja tiez s hrozou sledujem dopravnu situaciu v Liskovej. P. Rehanek ma pravdu. Ako matka malých deti len trpnem, ci nas pustia auta jazdiace rychlostou vyssou nez je 50 km/h, ked chceme prejst cez chodnik. Policajti by si prisli na svoje a nielen cez vikend, ked by videli, ako sa prehanaju cez dedinu a smerom do Ruzomberka popod Mnich. Raz sme boli ucastnikmi nehody, ked nam auto jazdiace z Liskovej smerom do RK popod Mnich nezabrdzilo a tvarilo sa, ze ved ked preslo v tom prostrednom uzkom mieste vela aut pred nim, tak prejde aj on. Ale ze je tam prikazova znacka, to uz nikto neriesi - hlavne ked je to zarastene a nie je to dobre vidiet. V dedine pribuda malých deti, ale Liskova prestava byt bezpecnym miestom pre "pomalsich" a zranitelnejsich obyvatelov. Znizenie rychlosti a hlavne kontrola policajtmi vramci dediny - napr. pravidelny monitoring - by bola schodna cesta ako zabezpecit, aby sme sa nemuseli bat o svoj zivot.S pozdravom, Dvorska


 
Položky 11-20 z 50

Odpoveď

Pridať príspevok

 
pridané 10.10.2017 14:13:11, IP: 91.127.142.160

Autobusová zastávka

Ing. Jozef Murina, starosta obce


 

dnes je: 18.7.2019

meniny má: Kamila

podrobný kalendár

webygroup

Úvodná stránka