Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Diskusia

Vážení návštevníci webových stránok obce Lisková
V rámci skvalitnenia a zefektívnenia vybavovania vašich otázok týkajúcich sa informácií poskytovaných obcou alebo obecným zastupiteľstvom sme pre Vás pripravili novú formu komunikácie s nami.
Máte otázky, pripomienky, podnety, ktoré sa týkajú obce alebo obecného zastupiteľstva? Neviete, ako a kde vybaviť konkrétnu záležitosť? Napíšte svoju otázku, podnet v priloženom formulári a v čo najkratšom čase Vám zodpovie starosta, príslušný pracovník OÚ, alebo člen obecného zastupiteľstva.
Rubrika nie je zriadená na základe zákona 211/2000 Z.z. o slobodnom prístupe k informáciám. Je to služba nad rámec zákona, ktorej cieľom je vychádzať v ústrety občanom a uľahčiť ich prístup k niektorým odpovediam.
Prosíme vás o slušnú formuláciu vašej otázky.

POZOR: Príspevok, ktorý nebude obsahovať meno a priezvisko odosielateľa nebude zverejnený a nebude naň ani odpovedané!

Všeobecné pravidlá diskusie


 

Diskusia

Pridať príspevok

 
pridané 21.9.2017 15:21:31, IP: 87.197.108.147

KD

Kedy ide byt kolaudacia ked uz balia lesenie okolo KD

Preco nik nezverejnil ako to je s firmou Krypton. posledne co tu je, tak je to ze firma chce odstupit od zmluvy. Myslim ze je to dost chulostiva tema a nikto nic ohladom tejto veci nevie. Ci to je ako s dialnicami na slovensku? :)


 
pridané 20.9.2017 15:47:08, IP: 78.141.95.131

zápisnica zo zasadnutia OZ

Kedy bude zverejnená zápisnica zo zasadnutia OZ , konaného 8.8.2017 ?. Už je od vtedy 43 dní.

Piroh Ferdinand


 

Ďakujeme za upozornenie, zápisnica bola zverejnená na stránke.

pridané 17.9.2017 16:03:32, IP: 78.141.95.12

Otazka.

Dobrý deň.Chcel by som sa opýtať kedy naša obec trošku začne oživať! Naša obec a jej rozvoj nula bodou.Ľudom s okolitytich obci začíname byť na smiech.a ako ta naša Mega akcia Liskova sa zabáva?hanba. A ešte materiál ktorý sa nachádza na streche KD sa vplyvom poveternostnim NIČí!!!Kto to zaplati?

ŠTEFAN


 

Nakoľko na ohlasy ohľadom akcie Lisková sa zabáva bolo odpovedané v predošlých odpovediach, reagovať už nebudem.
Stavenisko na stavbe: „Prístavba, prestavba a nadstavba kultúrneho domu Lisková“ bolo odovzdané začiatkom septembra 2016 spoločnosti KRYPTON s.r.o. Od tej chvíle za všetky činnosti spojené s pracoviskom, bezpečnosťou práce, uskladnením materiálov a realizáciou stavebných prác plne zodpovedá vyššie uvedená spoločnosť. Na nevhodné uskladnenie materiálu na streche KD bola spoločnosť upozornená stavebným dozorom Ing. Dušanom Mišíkom vrátane starostu obce. V prípade znehodnotenia materiálu si budeme vzniknutú škodu uplatňovať u spoločnosti KRYPTON s.r.o.
Ing. Jozef Murina, starosta obce

pridané 30.8.2017 13:38:38, IP: 78.141.95.131

Kultúrny dom

Dobrý deň, chcela by som vedieť, prečo sa na Kultúrnom dome nič nerobí...

Janka


 

Problémy ohľadom výstavby kultúrneho domu sa začali už v mesiaci jún, kedy práce pri prestavbe nepokračovali dostatočne rýchlo. Už vtedy sme na kontrolných dňoch požadovali navýšenie počtu pracovníkov, predĺženie pracovnej doby a realizovanie prác aj cez soboty, aby práce boli ukončené v stanovenom termíne – 30. septembra 2017. Zhotoviteľ – spoločnosť KRYPTON s.r.o. Poprad nás v tom čase ubezpečoval, že práce v tomto termíne dokončia. Neskôr poukazoval na potrebu ďalších prác naviac a v zmysle zmluvy aj predĺženie termínu ukončenia výstavby. Nakoľko zhotoviteľ neplnil harmonogram výstavby, ďalšie dodatky k zmluve o navýšení prác akceptované neboli. Na stavbe počas výstavby v tomto období pracovali len 4 – 7 pracovníci. A čo bolo horšie, prestali sa realizovať aj práce, ktoré boli robené v subdodávkach. Hlavnou príčinou bola nesolventnosť zhotoviteľa, ktorý bol viackrát upovedomovaný výzvami a bol pozvaný aj na prerokovanie na zasadnutí obecného zastupiteľstva, ktorého sa ale nezúčastnil. Nakoniec bolo iniciované osobné stretnutie v spoločnosti KRYPTON v Poprade s jej zástupcami. Za obec Lisková sa stretnutia zúčastnil starosta obce Ing. Jozef Murina, hlavná kontrolórka obce Janka Tomková, stavebný dozor Ing. Dušan Mišík a právnička zastupujúca obec JUDr. Janka Kantíková. Výsledkom tohto rokovania bolo, že spoločnosť KRYPTON požiadala o ukončenie zmluvy dohodou. Ako dôvod uviedla nedostatok finančných prostriedkov na ukončenie diela. V súčasnosti prebiehajú rokovania a vyhodnocovania, akým spôsobom sa zmluva ukončí. Zároveň sa pripravuje odovzdanie staveniska, odsúhlasujú sa vykonané práce, jedná sa o dokončení niektorých rozrobených prác a pod. Po ukončení zmluvného vzťahu so spoločnosťou KRYPTON budeme musieť pristúpiť k výberu nového zhotoviteľa. Čaká nás náročný a zdĺhavý proces a verím, že už bude so šťastným koncom.
Ing.Jozef Murina, starosta obce

pridané 17.8.2017 15:06:29, IP: 78.141.106.165

blokácia

Dobrý deň ešte by som mal jednu pripomienku k blokáciám križovatky pri SCP nazývanú ako štrajk. Kvitujem to a plne to podporujem. Konečne sa niekto odvážil k tomu na čo ja apelujem už dlhú dobu. Ale bolo by dobré, ak sa ešte bude konať takéto niečo - ak sa zablokuje križovatka pri supre treba zablokovať aj prechod cez Liskovú. Lebo zopár áut si postojí v kolóne v Ružomberku ale všetko ostatné ide cez Liskovú. A nám predsa ide o našu obec. Takže do budúcna treba blokovať aj prejazd cez Liskovú. Ak to tak bude rád sa k tomu pripojím.

Richard Rehanek


 

Myšlienka blokácie je ako nevyhnutné krajné riešenie niekedy potrebná a veľmi účinná. Deklarujú to aj blokácie z okolia Žiliny a Prešova. Má svoje opodstatnenie vtedy, keď je urobená dôsledne a úplne. V predošlých prípadoch sme chceli odstaviť aj cestu medzi L. Teplou, Liskovou a Likavkou. Zvolilo sa miesto na prechode v Likavke. Avšak niektorí šoféri využili obchádzku popri pekárni Včela a účinok nebol taký, ako to bolo potrebné. Keďže blokácia sa môže robiť len na prechodoch, nabudúce navrhnem blokáciu na prechode pri cintoríne, pred domom p. Šišku a domom p. Reháneka, t.j. Vašim. Je však k tomu potrebných 40-50 ľudí. Dúfam, že to naši spoluobčania zoberú vážne a podporia dobudovanie diaľnice D1. Pri predošlých dvoch blokáciách účasť našich spoluobčanov bola minimálna, spočítal by som ich na obidvoch svojich rukách. Keď to bude aktuálne, určite Vás oslovím a blokácia v našej obci bude stopercentná.
Ing. Jozef Murina - starosta obce

pridané 17.8.2017 15:02:43, IP: 78.141.106.165

lisková sa zabáva a iné

Tak ako to tu čítam tak je veľká pravda že v našej obci sa celý rok nič nedeje. Ako keby "skapal pes". Nechodím na toto podujatie lebo pozerať sa každý rok na to isté ma nebaví. A ešte k tomu ak akciu organizuje obec a za guláš sa platí..... Nejde o tých pár euro ale keď už tak na to by sa hádam peniaze našli. A argument p. starostu, že sa to plánuje pri príležitosti slávnostného otvorenia kultúrneho domu je na smiech. Možno keby ste nevypovedali zmluvu firme ktorá to vyhrala by KD už dávno bol zrekonštruovaný. Ale niekto vybral firmu ktorá je dlžná na všetky strany a nemá ani svoje vlastné mechanizmy tak slávnostného otvorenia sa možno dožijú naše deti. Ozaj ako to vlastne bolo s tým výberom dodávateľa? A ešte jedna vec ma trápi. Asi sa naozaj veľmi šetrí na rekonštrukciu lebo už ani tráva na obecnom sa nekosí. Za čo vlastne platíme dane obci? Pri kontajneroch bordel - áno z časti za to môžu aj občania - ale keby sa častejšie riešil vývoz odpadu asi by to tak nebolo. A to nemá obec ani na to aby niekto kosil obecné pozemky? Cintorín zarastený - pozrite sa na tie chodníky ktoré ste s takou veľkou slávou pred voľbami rýchlo dokončievali. Veď o chvíľu budú splývať s tou nepokosenou trávou. To je tiež vizitka obce, že keď niekto prechádza cez Liskovú tak vidí len burinu popri cestách a chodníkoch. Alebo sa to začne všetko riešiť pred ďalšími komunálnymi voľbami? Prosím Vás už sa trochu spamätajte na úrade a začnite veci riešiť v prospech občanov. Verím ,že tento príspevok uverejníte, lebo v opačnom prípade mi dáte za pravdu.

Richard


 

To, že sa počas roka nič nedeje, je Váš pohľad. Nech to posúdia aj iní spoluobčania. Boli aj takí, ktorí túto akciu ohodnotili kladne, ale aj takí, ktorí povedali v čom by sa to mohlo zlepšiť alebo obohatiť. To, či bol guláš na lístky, zadarmo, alebo za symbolických 50 centov... vo všetkých prípadoch sa našli takí ľudia, čo mali výhrady voči niektorej variante. Kritika je správna vec ale len vtedy, keď sa navrhne aj prípadné riešenie.
Ohľadom výstavby kultúrneho domu a výberu dodávateľa môžem povedať len nasledovné: K procesu verejného obstarávania sme spoločne s niektorými poslancami a zainteresovanými ľuďmi, ktorí sa na tomto procese podieľali pristúpili zodpovedne. Okrem bežného postupu sme pristúpili aj k obhliadke realizovaných stavieb u dvoch zhotoviteľov. U prvého zhotoviteľa na preverovaných stavbách sme zaznamenali veľké nedostatky pri osadení stavieb, praskliny na budovách, zle zrealizované strechy a atika, vo väčšine neodborne urobené obklady. Taktiež deklarovali, že zrealizovali stavbu v celom rozsahu, avšak po miestnom šetrení zrealizovali len jej časť. Väčšina dodávateľov sa sťažovala na neochotu riešiť reklamácie na zhotovené stavebné práce a podobne. Preto sme pristúpili aj k obhliadkam druhého zhotoviteľa. Tu sme zaznamenali kvalitnejšie vykonané práce, prípadné reklamácie boli riešené k spokojnosti objednávateľov. Mínusom však bolo, že firma Krypton, ktorú sme pre realizáciu „ Prestavby, prístavby a nadstavby KD Lisková“ vyberali, bola v tom čase v reštrukturalizácii, avšak podmienky pre daný proces si priebežne plnila. Pri obhliadkach bola zhotovená aj fotodokumentácia , ktorá slúžila v tom čase pre našu potrebu.
Môžem Vás ubezpečiť, že pri výbere sme neuplatnili žiadne procesy a úkony, ktoré by zvýhodnili spomínaného zhotoviteľa. Všetko sme robili s vedomím, aby výstavba KD bola urobená včas a kvalitne. Nebol za tým žiaden úmysel obohatenia, špekulácia alebo uprednostnenie terajšieho zhotoviteľa. Ja osobne nemôžem, ani nebudem nič vytýkať žiadnemu poslancovi, stavebnému dozoru alebo ďalším zainteresovaným, že urobili niečo, čo by poškodilo našej obci .
O nepriaznivej situácii ohľadom výstavby KD sme mali v poslednom období viaceré jednania, či už v rámci kontrolných dní, písomnej korešpondencie alebo osobného stretnutia vo firme Krypton v Poprade. V súčasnosti prebiehajú prehodnocovania a prípravné práce ohľadom ukončenia zmluvy, o ktoré spoločnosť požiadala. Vzniknutá situácia ma vôbec neteší, sú to práce navyše a efekt je v nedohľadne.
Neporiadok okolo kontajnerov je spôsobený na 85 % ľudským faktorom, resp. niektorými spoluobčanmi, ktorí nedôsledne ukladajú a neupravia odpad v nádobách – nestláčajú fľaše, neuložia plasty do seba, hádžu celé krabice do kontajnera, alebo jednoducho položia bezdôvodne odpad vedľa kontajnera. Odvoz odpadu sa oproti minulému obdobiu vykonáva častejšie, avšak niekedy sa stáva, že dôjde k poruchám vozidiel, ktoré realizujú vývoz odpadu alebo je odpad dovezený od cezpoľných podnikateľov vo väčšom množstve.
Je pravda, že sa kosenie trávy v tomto roku uskutočňuje menej častejšie ako v roku minulom. Je to dôsledok toho, že pracovníkov z úradu práce je menej. Na tento rok nebolo z ÚPSVaR vyčlenených dostatok finančných prostriedkov na Zmluvy na realizáciu pomocných prác v obciach. V súčasnosti sme pokosili areál cintorína už tretíkrát, čo podľa mňa nie je až také alarmujúce. V tomto roku bolo aj viacej dní, keď tráva okolo hrobov bola mokrá a kosenie z dôvodu znečistenia pomníkov blatom a mokrou trávou sa muselo viackrát odložiť.
Že na chodníkoch sa rozmnožila burina, s Vami úplne súhlasím a v blízkom čase zrealizujeme jej postriekanie. To, že sa investičné akcie robia v našej obci nielen pred voľbami ale aj v priebehu iných rokov, si možno pozrieť aj v časti Kronika obce za daný rok, ktorá je na webovej stránke obce.
Také príspevky, ako je tento Váš, nemám dôvod neuverejniť , i keď neskôr. Nechcem sa vyhovárať , ale v tom čase sme pripravovali spomienkovú slávnosť pri 150. výročí narodenia nášho rodáka Dr. Vavra Šrobára a bol som aj odcestovaný.
Ing. Jozef Murina, starosta obce

pridané 5.7.2017 22:05:40, IP: 178.40.156.5

Lisková sa zabáva!!!!!!!!

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať na to, kto zorganizoval program na Lisková sa zabáva,kto je za to zodpovedný??? Starosta? Poslanci??? Lebo je to jedna veľká hanba!!!! Tomuto programu sa vôbec hovorí ,,program,, ktorý je hodný 10 teho ročníka tohto podujatia???? Nech sa starosta, ktorý len pučí peniaze ide pozrieť do iných dedín aké sú tam akcie a aký hostia a nie toto!!!! To sa naozaj nenašli peniaze aj na niečo lepšie? Na nejakú známu kapelu alebo speváka???? Hanba naozaj celej našej veľkej dedine! Raz do roka sa tu niečo deje aj to len asi aby sa zalepili oči občanom!
Dúfam že príspevok bude zverejnený!!!
Peter


 

Vážený pán Peter,
určite sú aj známejšie skupiny alebo speváci, ktorých by sme mohli do našej obce pozvať. A práve to plánujeme pri príležitosti slávnostného otvorenia kultúrneho domu, ktorého súčasná rekonštrukcia stojí obec nemalé peniaze. Preto Komisia pre kultúru a šport pri OZ Lisková zvolila pre podujatie Lisková sa zabáva tento variant programu.
Do budúcna určite radi uvítame Vaše nápady či dobré rady na skvalitnenie podujatí, ktoré môžete prezentovať buď priamo na zasadnutí komisie, alebo ich adresovať písomne na obecný úrad. A ak máte záujem o zatraktívnenie uvedeného podujatia, môžete prispieť nejakou drobnosťou do tomboly, čo uvítajú nielen organizátori, ale určite poteší aj výhercu.
Ing. Jozef Murina, starosta obce

pridané 16.6.2017 12:29:52, IP: 78.141.95.131

BEZ KONTOLY

VAZENY NA OBCI KTO KONTROLUJE PREDAVAJUCICH PRED KULTURNYM DOMOM KTORI ANI RAZ NEVYDALI POKLADNICNY BLOK.DAKUJEM

KUPUJUCI JAN


 
Reakcia na príspevokpridané 22.6.2017 07:32:26, IP: 91.127.56.32

Predaj pred kulúrnym domom

Dobrý deň,
predávajúci pred kultúrnym domom sú povinní sa vopred ohlásiť na obecnom úrade, kde preukážu totožnosť a predložia doklady, ktoré ich oprávňujú predávať výrobky. V prípade podnikateľov sú povinní používať registračnú pokladňu a vystaviť z nej doklad o zaplatení, vyplýva im to zo zákona. Pestovatelia majú vydávať potvrdenie o zaplatení nie z registračnej pokladnice, ale stačí paragón alebo potvrdenie o príjme, prípadne iné potvrdenie o zaplatení. Na obecnom úrade upozorňujeme predávajúcich na túto povinnosť, každý uskutočnený predaj nahlasujeme okamžite na finančnú správu.
Ak predajca nevydá pokladničný doklad kupujúcemu treba si ho od neho vyžiadať. Ak ani po upozornení doklad nevydá, môžete to oznámiť na obecný úrad a informáciu postúpime daňovému úradu, ktorý sa týmto problémom bude zaoberať.

Macíková


 
pridané 5.6.2017 12:38:25, IP: 78.141.106.165

prašnosť

Dobrý deň chcel by som sa spýtať kto a kým spôsobom má dozerať na polievanie prístupovej komunikácii k výstavbe dialnice a taktiež hlavnej cesty. Toto nariadenie totiž vyplýva zo stavebného povolenia a následne aj s Príkazu Ministerstva dopravy, kde je uvedené, že zanedbanie tejto skutočnosti sa bude považovať za porušenie stavebného povolenia. Zhotoviteľ má pravidelne polievať ako prístupovú tak aj hlavnú cestu ktorú používajú stavebné mechanizmy. Asi si nikto nevšimol aké je neskutočná prašnosť na týchto cestách. A toto máme dýchať? Poprosil by som kompetentných o nápravu aby som si zase ja nemusel dopisovať s Ministerstvom dopravy ako to už bolo v minulosti.
Ďakujem

Richard Rehanek


 

Zo strany obce nie je určená osoba, ktorá by mal dohliadať na polievanie prístupových komunikácií. Avšak po nahlásení zvýšenej prašnosti na prístupových komunikáciách od občanov tieto podnety riešim s pracovníkom stavby telefonicky. Nakoľko takýchto podnetov v tomto týždni bolo viac, mal som pohovor s kompetentným pracovníkom osobne a bolo mi prisľúbené zlepšenie. V prípade pretrvávania alebo opakovania zvýšenej prašnosti sa môžete telefonicky spojiť s kompetentným pracovníkom p. Mariánom Kusendom na čísle: 0903323527.
Ing. Jozef Murina, starosta obce

Reakcia na príspevokpridané 11.6.2017 07:19:56, IP: 78.141.95.131

prašnosť

Dobrý deň ďakujem za pohotovú reakciu. Ale mám za to že nie občania by mali komunikovať so staviteľom. Máme predsa aj na obecnom úrade nejaký kontrolný orgán ktorý by mal dohliadať na dodržiavanie stavebného povolenia (akéhokoľvek) a z času na čas kontrolovať či sa dodržiava. Občan nie je kompetentný komunikovať so staviteľom nakoľko nemá s ním žiadny zmluvný ani iný vzťah a dopredu Vám viem povedať ako by to dopadlo. Tak by som chcel zdvorilo týmto požiadať aby bola zo strany obecného úradu zjednaná náprava, lebo už sa mi naozaj nechce riešiť tieto veci priamo s ministerstvom dopravy ako som to už raz urobil. Vtedy mi bolo povedané, že veľa úspechov Vám prajem. A tie úspechy sa dostavili aspoň v tom, že boli osadené dopravné značky ktoré znižujú povolenú rýchlosť v obci pre stavebné stroje. Aspoň niečo som tou petíciou dosiahol. Teraz je rad na zástupcoch obce ktorých sme si zvolili.

Richard Rehanek


 
pridané 29.5.2017 07:02:02, IP: 78.141.95.131

staznost

dokedy budu parkovat auta na miestnej komunikacii niet uz pomaly kade chodit ked sa vykladaju nadoby na odpad auta nemaju kade chodit hotova katastrofa a vzdy ti isti obyvatelia niet nejake riesenie aby si to konecne uvedomili ze zneprijemnuju okolie dakujem.

obcan


 
Položky 31-40 z 52

Odpoveď

Pridať príspevok

 
pridané 10.10.2017 14:13:11, IP: 91.127.142.160

Autobusová zastávka

Ing. Jozef Murina, starosta obce


 

dnes je: 17.9.2019

meniny má: Olympia

podrobný kalendár

webygroup

Úvodná stránka