Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Diskusia

Vážení návštevníci webových stránok obce Lisková
V rámci skvalitnenia a zefektívnenia vybavovania vašich otázok týkajúcich sa informácií poskytovaných obcou alebo obecným zastupiteľstvom sme pre Vás pripravili novú formu komunikácie s nami.
Máte otázky, pripomienky, podnety, ktoré sa týkajú obce alebo obecného zastupiteľstva? Neviete, ako a kde vybaviť konkrétnu záležitosť? Napíšte svoju otázku, podnet v priloženom formulári a v čo najkratšom čase Vám zodpovie starosta, príslušný pracovník OÚ, alebo člen obecného zastupiteľstva.
Rubrika nie je zriadená na základe zákona 211/2000 Z.z. o slobodnom prístupe k informáciám. Je to služba nad rámec zákona, ktorej cieľom je vychádzať v ústrety občanom a uľahčiť ich prístup k niektorým odpovediam.
Prosíme vás o slušnú formuláciu vašej otázky.

POZOR: Príspevok, ktorý nebude obsahovať meno a priezvisko odosielateľa nebude zverejnený a nebude naň ani odpovedané!

Všeobecné pravidlá diskusie


 

Diskusia

Pridať príspevok

 
pridané 16.6.2017 12:29:52, IP: 78.141.95.131

BEZ KONTOLY

VAZENY NA OBCI KTO KONTROLUJE PREDAVAJUCICH PRED KULTURNYM DOMOM KTORI ANI RAZ NEVYDALI POKLADNICNY BLOK.DAKUJEM

KUPUJUCI JAN


 
Reakcia na príspevokpridané 22.6.2017 07:32:26, IP: 91.127.56.32

Predaj pred kulúrnym domom

Dobrý deň,
predávajúci pred kultúrnym domom sú povinní sa vopred ohlásiť na obecnom úrade, kde preukážu totožnosť a predložia doklady, ktoré ich oprávňujú predávať výrobky. V prípade podnikateľov sú povinní používať registračnú pokladňu a vystaviť z nej doklad o zaplatení, vyplýva im to zo zákona. Pestovatelia majú vydávať potvrdenie o zaplatení nie z registračnej pokladnice, ale stačí paragón alebo potvrdenie o príjme, prípadne iné potvrdenie o zaplatení. Na obecnom úrade upozorňujeme predávajúcich na túto povinnosť, každý uskutočnený predaj nahlasujeme okamžite na finančnú správu.
Ak predajca nevydá pokladničný doklad kupujúcemu treba si ho od neho vyžiadať. Ak ani po upozornení doklad nevydá, môžete to oznámiť na obecný úrad a informáciu postúpime daňovému úradu, ktorý sa týmto problémom bude zaoberať.

Macíková


 
pridané 5.6.2017 12:38:25, IP: 78.141.106.165

prašnosť

Dobrý deň chcel by som sa spýtať kto a kým spôsobom má dozerať na polievanie prístupovej komunikácii k výstavbe dialnice a taktiež hlavnej cesty. Toto nariadenie totiž vyplýva zo stavebného povolenia a následne aj s Príkazu Ministerstva dopravy, kde je uvedené, že zanedbanie tejto skutočnosti sa bude považovať za porušenie stavebného povolenia. Zhotoviteľ má pravidelne polievať ako prístupovú tak aj hlavnú cestu ktorú používajú stavebné mechanizmy. Asi si nikto nevšimol aké je neskutočná prašnosť na týchto cestách. A toto máme dýchať? Poprosil by som kompetentných o nápravu aby som si zase ja nemusel dopisovať s Ministerstvom dopravy ako to už bolo v minulosti.
Ďakujem

Richard Rehanek


 

Zo strany obce nie je určená osoba, ktorá by mal dohliadať na polievanie prístupových komunikácií. Avšak po nahlásení zvýšenej prašnosti na prístupových komunikáciách od občanov tieto podnety riešim s pracovníkom stavby telefonicky. Nakoľko takýchto podnetov v tomto týždni bolo viac, mal som pohovor s kompetentným pracovníkom osobne a bolo mi prisľúbené zlepšenie. V prípade pretrvávania alebo opakovania zvýšenej prašnosti sa môžete telefonicky spojiť s kompetentným pracovníkom p. Mariánom Kusendom na čísle: 0903323527.
Ing. Jozef Murina, starosta obce

Reakcia na príspevokpridané 11.6.2017 07:19:56, IP: 78.141.95.131

prašnosť

Dobrý deň ďakujem za pohotovú reakciu. Ale mám za to že nie občania by mali komunikovať so staviteľom. Máme predsa aj na obecnom úrade nejaký kontrolný orgán ktorý by mal dohliadať na dodržiavanie stavebného povolenia (akéhokoľvek) a z času na čas kontrolovať či sa dodržiava. Občan nie je kompetentný komunikovať so staviteľom nakoľko nemá s ním žiadny zmluvný ani iný vzťah a dopredu Vám viem povedať ako by to dopadlo. Tak by som chcel zdvorilo týmto požiadať aby bola zo strany obecného úradu zjednaná náprava, lebo už sa mi naozaj nechce riešiť tieto veci priamo s ministerstvom dopravy ako som to už raz urobil. Vtedy mi bolo povedané, že veľa úspechov Vám prajem. A tie úspechy sa dostavili aspoň v tom, že boli osadené dopravné značky ktoré znižujú povolenú rýchlosť v obci pre stavebné stroje. Aspoň niečo som tou petíciou dosiahol. Teraz je rad na zástupcoch obce ktorých sme si zvolili.

Richard Rehanek


 
pridané 29.5.2017 07:02:02, IP: 78.141.95.131

staznost

dokedy budu parkovat auta na miestnej komunikacii niet uz pomaly kade chodit ked sa vykladaju nadoby na odpad auta nemaju kade chodit hotova katastrofa a vzdy ti isti obyvatelia niet nejake riesenie aby si to konecne uvedomili ze zneprijemnuju okolie dakujem.

obcan


 
pridané 11.4.2017 17:15:02, IP: 78.141.95.131

staznost

cudzi ludia hadcu odpad do verejnych nadob po upozorneni odpoved znela starosta vie o tom ako postupovat pravne pri takychto obcanov.dakujem a dakujem aj tomu obcanovi co sa postavil tomu obcanovi znacky auta dk.

prechadzajuci obcan11.4.2017


 
Reakcia na príspevokpridané 11.4.2017 23:38:45, IP: 78.141.95.131

Triedený odpad

10.4.2017 som videl za železničnou traťou cudzie auto odhadzovať triedený odpad v igelitových vreciach.Sotva auto odišlo už tam bolo druhé.Vidieť aj podnikateľské dodávky(asi s Ružomberka) ktoré nám zaplňajú kontajnere. Dlhší čas vidím a dúfam že aj ostatní že viac separujú cudzí ako Liskovci.Hlavná vec že to zaplatíme! A parkovanie okolo kostola je dakedy katastrofa

Rastislav Šrobár


 

Začiatkom roka 2017 boli distribuované do domácností v našej obci oznámenia o VZN č. 5/2016 o miestnych daniach za psa, za užívanie verejného priestranstva, za ubytovanie, za predajné automaty a poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady.
Súčasťou oznámenia bol aj leták o triedení odpadov s informáciami ako správne odpad separovať. Dôsledným separovaním odpadu môžeme obci ušetriť nemalé finančné prostriedky a chrániť okolitú prírodu od enviromentálnej záťaže. To, že v oblasti separácie odpadov máme veľké rezervy je skutočnosťou. Nie všetci ľudia sa k danej skutočnosti stavajú zodpovedne. Zo strany obce vynakladáme veľa úsilia na upratovanie priestorov, kde sú umiestnené kontajnery na triedený odpad, ale aj priestranstiev v okolí ciest v katastri obce Lisková a verejných priestranstiev v intraviláne obce. Veľakrát by postačovalo, keby niektorí naši spoluobčania boli zodpovednejší voči sebe ale aj svojmu okoliu.
Touto cestou chcem poznamenať, že od 1.7.2016 zabezpečuje a prevádzkuje systém odvozu a likvidáciu separovaného odpadu organizácia zodpovednosti, ktorá zabezpečuje aj finančné náklady na túto činnosť. Je len na nás, aby sme túto možnosť využili a odpad zodpovedne triedili.
To, že pri našich kontajneroch sa pristavujú aj dopravné prostriedky z iných obcí a miest je nám známe už dlhšiu dobu a niektoré prípady sme už riešili individuálne. Niekedy nám veľmi pomôže konkrétna a adresná informácia, či už ohľadom dopravných prostriedkov, osôb, alebo priame informácie pre moju osobu. Chcem Vám touto cestou poďakovať za to, že si všímate problémy v našej obci a tiež ďakujem všetkým našim občanom, ktorým nie ľahostajný prístup nakladania s odpadmi a upozornia na nedostatky.
Ing. Jozef Murina, starosta obce

pridané 27.1.2017 09:44:12, IP: 78.141.95.129

staznost na zaparkovane auta

dobry den,dokedy sa bude tolerovat parkujucim autam na vysnom zahumni ,kazdy ma siroky pozemok vo dvore.su ti ludia analfabeti ,kolko krat ste uz hlasili v obecnom rozhlase.dakujem

vodic


 
pridané 26.1.2017 18:15:35, IP: 78.141.95.129

poplatky za komunálny odpad

Dobrý deň, poraďte mi, kde nájdem VZN č. 5/2016 o miestnych daniach za psa, za užívanie verejného priestranstva.... Na stránke obce to nemôžem nájsť.

Ďakujem


 

Dobrý deň.
V ľavom ponukovom stĺpci kliknete na záložku samospráva, tam sa Vám vyroluje viacero možností, jednou z nich je aj VZN, po kliknutí na ňu sa Vám zobrazí stránka, na ktorej kliknete na rok 2016 a zaraz prvé je Vami hľadané VZN.

pridané 24.1.2017 15:13:50, IP: 85.237.234.237

Výkup papiera

Dobrý deň, prosím, kedy je výkup papiera? Ďakujem za odpoveď


 
Reakcia na príspevokpridané 25.1.2017 09:34:54, IP: 91.127.158.11

Výkup papiera

Výkup papiera je v piatok 27.1.2017.
Pred kultúrnym domom od 15.30 -16.00 hod.
Pri obchode COOP Jednota od 16.30 - 17. 00 hod.

Macíková


 
pridané 6.1.2017 13:29:46, IP: 195.91.99.176

Zimná údržba rozostavanej ulice

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či je veľký technický problém prejsť malým autom s pluhom po novej rozostavanej ulici od družstva ku škole a odhrnúť sneh. Chápem, že nás je len pár domov, ale tiež si platíme dane a radi by sme uvítali aspoň občas takúto službu od obce. Ďakujeme.

Ing. Jozef Murina, starosta obce


 

K neodhrnutiu snehu na novej ulici nedošlo zámerne ani z nedbanlivosti. Dňa 5.1. došlo pri odhŕňaní snehu v obci k vážnej poruche na mechanizme radlice, čo sa nám cez víkend podarilo odstrániť. Následne v dôsledku silných mrazov došlo aj k poškodeniu motora, čo v súčasnosti odstraňujeme. Cestu na novej ulici budeme počas zimy odhŕňať aj naďalej. Nebola neodhrnutá preto, že je tam len pár domov, ale nedostatočne odhrnutých miest v obci ostalo v týchto dňoch viac v dôsledku uvedených porúch na vozidle a radlici. Za daný problém sa Vám touto cestou ospravedlňujeme.

pridané 28.12.2016 22:02:51, IP: 195.168.12.173

prispevok

Zdravím,to akože ked fuka vietor tak vždy bude v Liskovej tma,stava sa dost často že je v dedine tma dakujem za skoru odpoved

Ing. Jozef Murina, starosta obce


 

Pri silných vetroch dochádza k spojeniu drôtov elektrického vedenia, čo je príčinou výpadku osvetlenia v našej obci. V minulosti bolo osvetlenie istené na viac ističov a preto vyhodilo len niektorú časť. Terajšie nové osvetlenie je realizované na centrálny istič, čím dôjde k vypnutiu osvetlenia v celej obci. V súčasnosti tento stav monitorujeme a podľa potreby budú v mesiaci marec– apríl pridané ďalšie rozpery na drôty elektrického vedenia, aby nedochádzalo k ich spájaniu. Veríme, že po tejto úprave budú výpadky osvetlenia minimálne. Avšak extrémne výkyvy počasia niekedy ovplyvniť nedokážeme.

pridané 29.10.2016 13:41:57, IP: 78.141.95.129

príspevok

Prosím Vás je niekto na obecnom úrade kto dokáže včas a odborne reagovať na príspevky v tejto diskusii? Alebo nech si tu občania píšu a nikto zo zamestnancov úradu -platený z našich daní- nie je schopný a ochotný reagovať?

Richard Rehanek


 

Z dôvodu technického pochybenia sa ospravedlňujem za neskorú odpoveď.
Ing. Jozef Murina - starosta

Položky 41-50 z 55

Odpoveď

Pridať príspevok

 
pridané 10.10.2017 14:13:11, IP: 91.127.142.160

Autobusová zastávka

Ing. Jozef Murina, starosta obce


 

dnes je: 14.10.2019

meniny má: Boris

podrobný kalendár

webygroup

Úvodná stránka