Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Diskusia

Vážení návštevníci webových stránok obce Lisková
V rámci skvalitnenia a zefektívnenia vybavovania vašich otázok týkajúcich sa informácií poskytovaných obcou alebo obecným zastupiteľstvom sme pre Vás pripravili novú formu komunikácie s nami.
Máte otázky, pripomienky, podnety, ktoré sa týkajú obce alebo obecného zastupiteľstva? Neviete, ako a kde vybaviť konkrétnu záležitosť? Napíšte svoju otázku, podnet v priloženom formulári a v čo najkratšom čase Vám zodpovie starosta, príslušný pracovník OÚ, alebo člen obecného zastupiteľstva.
Rubrika nie je zriadená na základe zákona 211/2000 Z.z. o slobodnom prístupe k informáciám. Je to služba nad rámec zákona, ktorej cieľom je vychádzať v ústrety občanom a uľahčiť ich prístup k niektorým odpovediam.
Prosíme vás o slušnú formuláciu vašej otázky.

POZOR: Príspevok, ktorý nebude obsahovať meno a priezvisko odosielateľa nebude zverejnený a nebude naň ani odpovedané!

Všeobecné pravidlá diskusie


 

Diskusia

Pridať príspevok

 
pridané 27.1.2017 09:44:12, IP: 78.141.95.129

staznost na zaparkovane auta

dobry den,dokedy sa bude tolerovat parkujucim autam na vysnom zahumni ,kazdy ma siroky pozemok vo dvore.su ti ludia analfabeti ,kolko krat ste uz hlasili v obecnom rozhlase.dakujem

vodic


 
pridané 26.1.2017 18:15:35, IP: 78.141.95.129

poplatky za komunálny odpad

Dobrý deň, poraďte mi, kde nájdem VZN č. 5/2016 o miestnych daniach za psa, za užívanie verejného priestranstva.... Na stránke obce to nemôžem nájsť.

Ďakujem


 

Dobrý deň.
V ľavom ponukovom stĺpci kliknete na záložku samospráva, tam sa Vám vyroluje viacero možností, jednou z nich je aj VZN, po kliknutí na ňu sa Vám zobrazí stránka, na ktorej kliknete na rok 2016 a zaraz prvé je Vami hľadané VZN.

pridané 24.1.2017 15:13:50, IP: 85.237.234.237

Výkup papiera

Dobrý deň, prosím, kedy je výkup papiera? Ďakujem za odpoveď


 
Reakcia na príspevokpridané 25.1.2017 09:34:54, IP: 91.127.158.11

Výkup papiera

Výkup papiera je v piatok 27.1.2017.
Pred kultúrnym domom od 15.30 -16.00 hod.
Pri obchode COOP Jednota od 16.30 - 17. 00 hod.

Macíková


 
pridané 6.1.2017 13:29:46, IP: 195.91.99.176

Zimná údržba rozostavanej ulice

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či je veľký technický problém prejsť malým autom s pluhom po novej rozostavanej ulici od družstva ku škole a odhrnúť sneh. Chápem, že nás je len pár domov, ale tiež si platíme dane a radi by sme uvítali aspoň občas takúto službu od obce. Ďakujeme.

Ing. Jozef Murina, starosta obce


 

K neodhrnutiu snehu na novej ulici nedošlo zámerne ani z nedbanlivosti. Dňa 5.1. došlo pri odhŕňaní snehu v obci k vážnej poruche na mechanizme radlice, čo sa nám cez víkend podarilo odstrániť. Následne v dôsledku silných mrazov došlo aj k poškodeniu motora, čo v súčasnosti odstraňujeme. Cestu na novej ulici budeme počas zimy odhŕňať aj naďalej. Nebola neodhrnutá preto, že je tam len pár domov, ale nedostatočne odhrnutých miest v obci ostalo v týchto dňoch viac v dôsledku uvedených porúch na vozidle a radlici. Za daný problém sa Vám touto cestou ospravedlňujeme.

pridané 28.12.2016 22:02:51, IP: 195.168.12.173

prispevok

Zdravím,to akože ked fuka vietor tak vždy bude v Liskovej tma,stava sa dost často že je v dedine tma dakujem za skoru odpoved

Ing. Jozef Murina, starosta obce


 

Pri silných vetroch dochádza k spojeniu drôtov elektrického vedenia, čo je príčinou výpadku osvetlenia v našej obci. V minulosti bolo osvetlenie istené na viac ističov a preto vyhodilo len niektorú časť. Terajšie nové osvetlenie je realizované na centrálny istič, čím dôjde k vypnutiu osvetlenia v celej obci. V súčasnosti tento stav monitorujeme a podľa potreby budú v mesiaci marec– apríl pridané ďalšie rozpery na drôty elektrického vedenia, aby nedochádzalo k ich spájaniu. Veríme, že po tejto úprave budú výpadky osvetlenia minimálne. Avšak extrémne výkyvy počasia niekedy ovplyvniť nedokážeme.

pridané 29.10.2016 13:41:57, IP: 78.141.95.129

príspevok

Prosím Vás je niekto na obecnom úrade kto dokáže včas a odborne reagovať na príspevky v tejto diskusii? Alebo nech si tu občania píšu a nikto zo zamestnancov úradu -platený z našich daní- nie je schopný a ochotný reagovať?

Richard Rehanek


 

Z dôvodu technického pochybenia sa ospravedlňujem za neskorú odpoveď.
Ing. Jozef Murina - starosta

pridané 18.10.2016 15:57:33, IP: 78.141.106.165

programové vyhlásenie

Dobrý deň , chcel by som sa spýtať - v rámci Programového vyhlásenia na volebné obdobie 2015 - 2018 je v časti Kultúrna , spoločenská a telesná starostlivosť o občanov v bode 5 uvedené " Aspoň raz do roka uskutočniť dialóg s občanmi na aktuálne témy".
Kedy bude takýto dialóg? Myslím, že je najvyšší čas tento dialóg uskutočniť.

Richard Rehanek


 

Tento dialog sa uskutoční v mesiaci november, o termíne budu občania včas informovaní. Starosta.

pridané 1.4.2015 11:40:08, IP: 91.127.13.74

V rámci diskusie sa chcem podeliť s ostatnými, hlavne obyvateľmi - daň. poplatníkmi obce Lisková o svoju pozitívnu skúsenosť s komunikáciou s pracovníčkami OÚ. Dávnejšie som požiadal o možnosť platiť poplatky a dane bankovým prevodom. V dnešnej dobe IT som považoval za "normálne" , že nemusím behať s bankovkami na OÚ.
Obratom mi bolo vyhovené. Myslím si, že túto službu (formu úhrady) by uvítali aj iní občania, keby bola viac propagovaná. Berte to prosím ako podnet a zároveň ako poďakovanie.

Anton Maslo


 
pridané 10.9.2014 10:38:59, IP: 178.143.206.192

Dobrý deň,
neviem na koho sa obrátiť kedže nik mi nevie odpovedať chcem sa opýtať z akého dôvodu nemá materská škôlka žiadne krúžky. Mám informácie, že boli ponuky z Umeleckých škôl na angličtinu, tanečnú a výtvarnú. Odpoveď dostali, že všetko si zastrešuje materská škola. Ale rodičom sa dostala informácia, že pre deti je možnosť krúžku len náboženstvo. Tak ako je to potom? Prečo nieje možné deťom zariadiť nejaké hodnotné krúžky, ktoré ich zaujmú a budú mať spestrený čas???? Alebo je to len o tom, že sa niekomu nechce???

Ing. Renáta Galanová, riaditeľka školy


 

Realizácia záujmovej činnosti / krúžkov/ v štátnej materskej škole vychádza z platnej legislatívy a organizačných podmienok v materskej škole. V našej materskej škole, v ZŠ s MŠ Lisková, realizujeme záujmovú činnosť prostredníctvom dvoch záujmových útvarov /krúžkov/, ktoré sú vedené učiteľkami MŠ v ich voľnom čase a prostredníctvom záujmového útvaru náboženstva v spolupráci so Združením saleziánskej mládeže DOMKA v Liskovej. O záujmovej činnosti v MŠ boli rodičia detí podrobne informovaní na rodičovskom združení.
V prípade ďalších otázok, prosím, kontaktujte riaditeľku školy ZŠ s MŠ Lisková.

pridané 8.7.2014 13:06:53, IP: 213.160.180.20

Dobrý deň chcel by som sa spýtať do kedy budeme trpieť prejazd vozidiel cez našu obec hlavne v nedeľu popoludní keď sa na hlavnej ceste tvoria zápchy a všetko púšťajú cez Liskovú. Túto nedeľu 6.7.20145 to bola jedna katastrofa. Pod Mníchom sa stala búračka a zápchy sa tiahli až po cintorín. Asi nikto nevie že táto cesta vôbec nie je dimenzovaná na takú záťaž. A v neposlednom rade budeme asi čakať keď sa stane nejaké nešťastie nakoľko všetky autá ktoré z dôvodu nehody otáčali nešli naspäť po hlavnej ceste ale priamo cez dedinu po uličkách kde sa bohužiaľ hrávajú aj naše deti. Nevedia sa starostovia dotknutých obcí spojiť a bojovať o zákaz odkláňania dopravy počas špičky na hlavnej ceste? V Rakúsku, Slovinsku ani v Chorvátsku nikoho nezaujíma že sú nejaké zápchy a nikto neodkláňa dopravu po iných cestách. A ľudia čakajú aj tri hodiny v kolónach. Zamyslite sa nad tým kým sa fakt nestane nejaké vážnejšie nešťastie v našej obci. Skúste zorganizovať verejnú diskusiu v našej obci o tomto probléme.

Ing. Richard Rehanek


 

Vašu otázku sme zaslali Polícii v Ružomberku. Tu je ich odpoveď v úplnom znení:
Užívanie komunikácii vo všeobecnosti účastníkmi cestnej premávky vyplýva z § 6 zákona č. 135/1961 Zb. o pozemných komunikáciách v znení neskorších predpisov, teda každý môže voľne využívať komunikácie a pokiaľ to nie je v celospoločenskom význame nie je možné obmedzovať ich užívanie.

Policajný zbor pri plnení svojich úloh ustanovených v § 2 zákona č. 171/1993 Z.z. o Policajnom zbore v znení neskorších predpisov dbá na bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky, vedie jej účastníkov k dopravnej disciplíne a pôsobí ako hlavný orgán nad dodržiavaním všeobecne záväzných právnych predpisov v súvislosti s cestnou premávkou.

Je na mieste podotknúť, že v minulosti vytváranie kolón a kolíznych situácii na diaľnici D1 v úseku zjazdu pri obci Ivachnová bolo vyhodnocované ako zvýšené riziko a v záujme zachovania bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky bolo nutné odkloniť vozidlá na komunikácie nižšej triedy, teda cesty I. až III. triedy, prípadne aj miestne komunikácie.
V súčasnej dobe už množstvo vodičov samostatne vyhodnocuje nepriaznivú dopravnú situáciu a zvolí trasu obchádzky cez priľahlé obce, tiež moderné navigačné systémy upozorňujú ich využívateľov na tvorbu kolón a voľbu náhradnej trasy.
Z uvedených dôvodov obmedzovanie cestnej premávky, práve vtedy keď si situácia vyžaduje jej riešenie je absolútne nelogické a neprijateľné.
Vzhľadom na súčasnú dopravnú situáciu v regióne, (v smere LM-ZA v priamom smere existujú len dva cestné úseky – diaľničný, ktorý sa v Ivachnovej napája na cestu 1/18 a potom cez obce Bešeňová, Lipt. Teplá, Lisková a Ružomberok) hustotu premávky, a aj výstavbu diaľničného úseku D1 Hubová - Ivachnová je možné dôvodne predpokladať, že až do výstavby a sprejazdnenia diaľničného úseku je potrebné aby aj občania dotknutých obcí boli trpezlivý a tolerantní voči vodičom, ktorí cez daný úsek prechádzajú.

Položky 41-50 z 51

Odpoveď

Pridať príspevok

 
pridané 10.10.2017 14:13:11, IP: 91.127.142.160

Autobusová zastávka

Ing. Jozef Murina, starosta obce


 

dnes je: 22.8.2019

meniny má: Tichomír

podrobný kalendár

webygroup

Úvodná stránka