Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Diskusia

Vážení návštevníci webových stránok obce Lisková
V rámci skvalitnenia a zefektívnenia vybavovania vašich otázok týkajúcich sa informácií poskytovaných obcou alebo obecným zastupiteľstvom sme pre Vás pripravili novú formu komunikácie s nami.
Máte otázky, pripomienky, podnety, ktoré sa týkajú obce alebo obecného zastupiteľstva? Neviete, ako a kde vybaviť konkrétnu záležitosť? Napíšte svoju otázku, podnet v priloženom formulári a v čo najkratšom čase Vám zodpovie starosta, príslušný pracovník OÚ, alebo člen obecného zastupiteľstva.
Rubrika nie je zriadená na základe zákona 211/2000 Z.z. o slobodnom prístupe k informáciám. Je to služba nad rámec zákona, ktorej cieľom je vychádzať v ústrety občanom a uľahčiť ich prístup k niektorým odpovediam.
Prosíme vás o slušnú formuláciu vašej otázky.

POZOR: Príspevok, ktorý nebude obsahovať meno a priezvisko odosielateľa nebude zverejnený a nebude naň ani odpovedané!

Všeobecné pravidlá diskusie


 

Diskusia

Pridať príspevok

 
pridané 8.7.2014 13:06:53, IP: 213.160.180.20

Dobrý deň chcel by som sa spýtať do kedy budeme trpieť prejazd vozidiel cez našu obec hlavne v nedeľu popoludní keď sa na hlavnej ceste tvoria zápchy a všetko púšťajú cez Liskovú. Túto nedeľu 6.7.20145 to bola jedna katastrofa. Pod Mníchom sa stala búračka a zápchy sa tiahli až po cintorín. Asi nikto nevie že táto cesta vôbec nie je dimenzovaná na takú záťaž. A v neposlednom rade budeme asi čakať keď sa stane nejaké nešťastie nakoľko všetky autá ktoré z dôvodu nehody otáčali nešli naspäť po hlavnej ceste ale priamo cez dedinu po uličkách kde sa bohužiaľ hrávajú aj naše deti. Nevedia sa starostovia dotknutých obcí spojiť a bojovať o zákaz odkláňania dopravy počas špičky na hlavnej ceste? V Rakúsku, Slovinsku ani v Chorvátsku nikoho nezaujíma že sú nejaké zápchy a nikto neodkláňa dopravu po iných cestách. A ľudia čakajú aj tri hodiny v kolónach. Zamyslite sa nad tým kým sa fakt nestane nejaké vážnejšie nešťastie v našej obci. Skúste zorganizovať verejnú diskusiu v našej obci o tomto probléme.

Ing. Richard Rehanek


 

Vašu otázku sme zaslali Polícii v Ružomberku. Tu je ich odpoveď v úplnom znení:
Užívanie komunikácii vo všeobecnosti účastníkmi cestnej premávky vyplýva z § 6 zákona č. 135/1961 Zb. o pozemných komunikáciách v znení neskorších predpisov, teda každý môže voľne využívať komunikácie a pokiaľ to nie je v celospoločenskom význame nie je možné obmedzovať ich užívanie.

Policajný zbor pri plnení svojich úloh ustanovených v § 2 zákona č. 171/1993 Z.z. o Policajnom zbore v znení neskorších predpisov dbá na bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky, vedie jej účastníkov k dopravnej disciplíne a pôsobí ako hlavný orgán nad dodržiavaním všeobecne záväzných právnych predpisov v súvislosti s cestnou premávkou.

Je na mieste podotknúť, že v minulosti vytváranie kolón a kolíznych situácii na diaľnici D1 v úseku zjazdu pri obci Ivachnová bolo vyhodnocované ako zvýšené riziko a v záujme zachovania bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky bolo nutné odkloniť vozidlá na komunikácie nižšej triedy, teda cesty I. až III. triedy, prípadne aj miestne komunikácie.
V súčasnej dobe už množstvo vodičov samostatne vyhodnocuje nepriaznivú dopravnú situáciu a zvolí trasu obchádzky cez priľahlé obce, tiež moderné navigačné systémy upozorňujú ich využívateľov na tvorbu kolón a voľbu náhradnej trasy.
Z uvedených dôvodov obmedzovanie cestnej premávky, práve vtedy keď si situácia vyžaduje jej riešenie je absolútne nelogické a neprijateľné.
Vzhľadom na súčasnú dopravnú situáciu v regióne, (v smere LM-ZA v priamom smere existujú len dva cestné úseky – diaľničný, ktorý sa v Ivachnovej napája na cestu 1/18 a potom cez obce Bešeňová, Lipt. Teplá, Lisková a Ružomberok) hustotu premávky, a aj výstavbu diaľničného úseku D1 Hubová - Ivachnová je možné dôvodne predpokladať, že až do výstavby a sprejazdnenia diaľničného úseku je potrebné aby aj občania dotknutých obcí boli trpezlivý a tolerantní voči vodičom, ktorí cez daný úsek prechádzajú.

pridané 7.7.2014 14:40:09, IP: 95.103.201.225

Dobrý deň,chcem sa opýtať prečo nie je na stránke viac fotografií našej obce?Veľa mojich známych,ktorí by radi navštívili našu obec sa čuduje prečo nie je viac fotiek...okolie, príroda, veď máme tu množstvo krásnych zákutí a o prírode ani nehovoriac......keď pozerám stránky iných obcí, tak majú krásne fotogalérie, len tu nič.... čo je dosť smutné.Budete toto nejako riešiť?

Majka


 
Reakcia na príspevokpridané 8.7.2014 15:38:36, IP: 213.81.180.218

Dobrý deň, naša nová stránka bola len nedávno spustená do prevádzky a postupne preklápame zo starej stránky obsah a aj fotogalériu. V najbližších dňoch bude fotogaléria doplnená. Ďakujeme za porozumenie.

webmaster


 
Položky 51-52 z 52

Odpoveď

Pridať príspevok

 
pridané 10.10.2017 14:13:11, IP: 91.127.142.160

Autobusová zastávka

Ing. Jozef Murina, starosta obce


 

dnes je: 17.9.2019

meniny má: Olympia

podrobný kalendár

webygroup

Úvodná stránka