Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Kultúrne a športové akcie

7.5.2019 - 31.5.2020   24:00

P5030127.jpg

Lisková

Životné jubileum Vdp. Vincenta Dorníka.

Koncom apríla tohto roku sa okrúhleho životného jubilea 90. rokov dožil náš čestný občan Vdp. Vincent Dorník. Na jeho počesť sa 3. mája v kostole Premenenia Pána v Liskovej konala slávnostná svätá omša. Zúčastnili sa na nej farníci z obce, terajší kňaz Mgr. Michal Hunčaga a zástupcovia obce na čele so starostom obce Ing. Jozefom Murinom.
Dôstojný pán Vincent Dorník pôsobil ako správca farnosti v Liskovej v rokoch 1986 až 1997. Pod jeho vedením s prispením niektorých farníkov sa realizovali viaceré práce v kostole, na fare a v cirkevnej škole. Bola urobená oprava omietky kostolnej veže, v kostole zapojené plynové kúrenie, vymaľovanie interiéru, ozvučenie, oprava organu a medeným plechom pokryté lode kostola. Opravila sa fasáda a zrealizovala plynofikácia farskej budovy. V rámci reštitúcie bola cirkvi vrátená budova bývalej Rímskokatolíckej ľudovej školy.
Spolupodieľal sa na oživení duchovného života, s jeho prispením začal svoju činnosť mládežnícky spevokol a spevokol dospelých. Staral sa o duchovnú útechu svojich veriacich, v ťažkých a zložitých životných situáciách bol ochotný pomôcť, poradiť a povzbudiť tých, čo to potrebovali. Svojimi skutkami, skúsenosťami a modlitbami častokrát vyriešil nejeden problém a uzdravil nejednu ubolenú dušu.
Do ďalšieho života mu želáme veľa zdravia, hojného Božieho požehnania, nech Pán Boh aj naďalej žehná každý jeho krok.
Ing. Jozef Murina, starosta obce


 

3.6.2019 - 30.5.2020   24:00

P5310216.JPG

Lisková

Beh oslobodenia

Dňa 31. mája popoludní sa konal už 22. ročník Behu oslobodenia. Toto podujatie sa tradične uskutočňuje 7. mája pri príležitosti výročia Dňa víťazstva, avšak pre nepriaznivé počasie sme ho museli presunúť a spojili sme ho so športovým popoludním ku Dňu detí. Štart a cieľ bol pred základnou školou, bežalo podľa jednotlivých kategórií, chlapci a dievčatá zvlášť. Najprv pretekali žiaci a po nich škôlkári. Atmosféra bola športová a pretekárov povzbudzovali aj rodičia detí. Všetci škôlkári boli víťazi, a preto všetci dostali diplom a sladké medaily. Víťazi jednotlivých kategórií zo základnej školy boli ocenení medailami a diplomami. Ceny odovzdávali starosta obce Ing. Jozef Murina a riaditeľka základnej školy Ing. Renáta Galanová. Každý pretekár dostal aj občerstvenie – dobošku a čaj. Počasie tentokrát nesklamalo, slniečko sa na všetkých usmievalo a preto sme boli radi, že môžeme v tejto tradičnej súťaži pokračovať. Po behu v areáli školy pokračovali rôzne športové hry a súťaže nielen pre deti, ale zapojiť sa mohli aj dospelí.
Edita Forgáčová


 

16.7. - 21.7.2019   10:00

program podujatia.jpg

Areál OŠK Lisková

Lisková sa zabáva

Obec Lisková

Srdečne pozývame všetkých na obecné podujatie Lisková sa zabáva v sobotu 20. júla 2019 v areáli OŠK Lisková.
Program:
O 10,oo hod priateľské futbalové zápasy
Pokračovanie od 13,30 súťažami pre deti aj dospelých poriadané spoločenskými organizáciami
15,oo detské hudobné divadielko Bojko a Zmrzlinka
16,10 vystúpenie speváka Dušana Grúňa
17,20 Mafia Corner
18,30 Smola a Hrušky
19,30 losovanie tomboly
20,00 Rock Reunion
21,10 Wark
22,00 Screen
Pre deti: detské atrakcie (skákacie hrady), popcorn, cukrová vata, kukurica, vafle, hračky, balóny, ...
Predajné stánky s rôznymi ručnými výrobkami, ako: háčkované hračky, folklórne sukničky, maľované tašky, ručne vyrobené šperky a náušnice, vypaľované poľovnícke motívy do dreva, výrobky z bio levandule, domáce sirupy, prírodné bylinkové mydlá,...
Široký výber jedál a nápojov.
Tešíme sa na Vás.


 
Položky 16-18 z 18

dnes je: 17.7.2019

meniny má: Bohuslav

podrobný kalendár

webygroup

Úvodná stránka