Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Kultúrne a športové akcie

3.6.2019 - 30.5.2020   24:00

P5310216.JPG

Lisková

Beh oslobodenia

Dňa 31. mája popoludní sa konal už 22. ročník Behu oslobodenia. Toto podujatie sa tradične uskutočňuje 7. mája pri príležitosti výročia Dňa víťazstva, avšak pre nepriaznivé počasie sme ho museli presunúť a spojili sme ho so športovým popoludním ku Dňu detí. Štart a cieľ bol pred základnou školou, bežalo podľa jednotlivých kategórií, chlapci a dievčatá zvlášť. Najprv pretekali žiaci a po nich škôlkári. Atmosféra bola športová a pretekárov povzbudzovali aj rodičia detí. Všetci škôlkári boli víťazi, a preto všetci dostali diplom a sladké medaily. Víťazi jednotlivých kategórií zo základnej školy boli ocenení medailami a diplomami. Ceny odovzdávali starosta obce Ing. Jozef Murina a riaditeľka základnej školy Ing. Renáta Galanová. Každý pretekár dostal aj občerstvenie – dobošku a čaj. Počasie tentokrát nesklamalo, slniečko sa na všetkých usmievalo a preto sme boli radi, že môžeme v tejto tradičnej súťaži pokračovať. Po behu v areáli školy pokračovali rôzne športové hry a súťaže nielen pre deti, ale zapojiť sa mohli aj dospelí.
Edita Forgáčová


 

20.7.2019 - 30.7.2020   10:00

P7200096.JPG

Areál OŠK Lisková

(nielen) Lisková sa zabávala...

Obec Lisková

V sobotu 20. júla sa v areáli OŠK uskutočnil už 12. ročník obecného podujatia Lisová sa zabáva.
Tento ročník sme poňali úplne po novom, nakoľko sme toto podujatie už dávnejšie chceli zlepšiť, zatraktívniť, priniesť niečo iné, zaujímavejšie. A myslím, že sa nám to podarilo.
Skoro všetky atrakcie, predajné stánky a najmä tribúna boli sústredené na zadnom ihrisku. Občerstvenie zabezpečovala cateringová spoločnosť, p. Marek Adamčiak a reštaurácia Alibaba 2. V predajných stánkoch si hostia mohli zakúpiť rôzne ručné výrobky, výrobky z levandule, bylinkové mydlá, domáce sirupy, háčkované hračky, folklórne sukničky, maľované tašky, ručne vyrábané náušnice, šperky, obrázky vypaľované na drevo, hračky, balóny, medovníčky, cukrovú vatu, vafle, popcorn, ... deti sa mohli vyblázniť na troch skákacích hradoch, dať sa namaľovať na tvráričky, povoziť sa na elektrických autíčkach, vyváľať sa v pene, ktorú im urobili naši dobrovoľní hasiči či pozrieť si ukážky práce kynológov s psíkmi. Vystavené krásne, hodnotné ceny venované do tomboly neustále lákali ľudí na zakúpenie si lístkov. Do toho všetkého bol zahrnutý naozaj bohatý hudobný program. Neoficiálny začiatok podujatia bol športový, od 10,oo hodiny hrali rôzne zmiešané družstvá priateľské futbalové zápasy. Oficiálny program potom pokračoval od 13,30 hodiny, otvoril ho, privítal hostí a všetkým poprial dobrú zábavu starosta obce Ing. Jozef Murina. Po ňom vystúpila spevácka skupina Liskovianka. Po krátkej, ale intenzívnej búrkovej prehánke všetky deti potešili Bojko a Zmrzlinka so svojimi maskotmi v hudobnom divadielku. A potom to začalo... riadnu zábavu rozprúdila skupina Gipsy David Band a po nich to ešte viac rozbalili skupiny Mafia Corner a Smola a Hrušky. Nasledovalo očakávané losovanie tomboly a každý, kto niečo vyhral bol šťastný a hrdý, že práve na neho sa usmialo šťastie. V hudobnom programe pokračovali skupiny Rock Reunion, Wark a Screen. Priznávame, očakávali sme dosť vysokú návštevnosť nielen z obce, ale aj zo širokého okolia, avšak tie davy ľudí prekvapili aj nás. Rátali sme ich na stovky, niektorí prichádzali, iní zase už odchádzali a podľa odhadov ich bolo okolo 2000 – 2500.
Naše úprimné poďakovanie, ktoré sa nedá dostatočne vyjadriť patrí všetkým, ktorí sa organizačne podieľali na príprave a uskutočnení tohto – môžem nazvať že veľkolepého podujatia. Na začiatku všetkého stála predsedníčka Kultúrnej a športovej komisie pri OZ Lisková Mgr. Simona Jánošová, ktorá vymyslela koncepciu podujatia, pozariaďovala, vybavila, oslovila, zabezpečila,... Sima – klobúk dole! Samozrejme, nešlo by to bez pomoci organizácií v obci, hlavne členiek Červeného kríža, chlapcov - volejbalistov, členiek oddielu RTVŠ, dobrovoľných hasičov, pracovníkov obecného úradu a všetkých, ktorí sa na príprave a realizácii podieľali.
Ďakujeme tiež všetkým sponzorom, ktorí nás finančne aj technicky podporili, a to: Stage one, Firma CIPI Lisková, Občianske združenie Ľudia pre obec, Korytnica, Lisková žije, MaN agency, Vyšší územný celok Žilina, Mestské lesy Ružomberok, Vodárenská spoločnosť Ružomberok, spoločnosť Tauris Rimavská Sobota a samozrejme všetkým, ktorí venovali naozaj krásne a hodnotné ceny do tomboly.
Už vieme, čo bolo dobré, čo treba trošku zmeniť či doplniť, predsa každý sa učí na vlastných chybách. Ale s istotou môžeme povedať, že tie tisíce ľudí sa bavili a nám išlo predovšetkým o to.
Foto z podujatia nájdete vo fotogalérii.
Edita Forgáčová


 
Položky 16-17 z 17

dnes je: 23.7.2019

meniny má: Oľga

podrobný kalendár

webygroup

Úvodná stránka