Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Naša družba v roku 2003

Naša družba v roku 2003

5. a 6. mája starosta obce Ján Lauko, hlavný kontrolór obce Ing. Ferdinand Piroh a poslanci Jozef Demko a Štefan Blaško navštívili družobné mesto Wožniki v Poľsku. Starosta obce sa bol družobným priateľom predstaviť ako nový starosta obce a zároveň rokovali o ďalšej vzájomnej spolupráci.
18. až 20. septembra do obce zavítali pracovníci mestského úradu v Kravařoch – družobného mesta z Čiech. Ubytovaní boli na súkromí v Ivachnovej Na lazoch u p. Hatiara .Pracovníci obecného úradu pre nich pripravili výlet na Choč spojený s občerstvením na chate, kúpanie v Bešeňovej, výlet na Vlkolínec a Malino Brdo. Naše okolie má čo ponúknuť aj náročným turistom a milovníkom prírody a hostia sa u nás dobre cítili.

16. až 18. októbra do obce zavítala družobná návšteva žiakov rôzneho veku základnej školy v Kravařoch v Čechách. Učiteľský kolektív tunajšej základnej školy pre nich pripravil bohatý kultúrny športový a turistický program. Po ubytovaní v rodinách a zoznámení sa si spoločne zasúťažili v školskej telocvični na rôznych športových hrách. Na druhý deň išli na túru na Predný Choč. Ani táto – pre niektorých náročná túra nikoho neodradila od večernej spoločnej diskotéky v sále kultúrneho domu. Žiaci sa čiastočne stravovali v rodinách, niektoré jedlá mali spoločné v školskej jedálni. Nadviazali sa nové priateľstvá a známosti.

 

autor : zdroj - kronika obce Lisková
dátum vloženia : 18.01.2006


 

dnes je: 23.9.2019

meniny má: Zdenka

podrobný kalendár

webygroup

Úvodná stránka