Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Nedeľa Božieho milosrdenstva (23.4.2017)

Nedeľa Božieho milosrdenstva (23.4.2017)

V nedeľné  ráno Božieho milosrdenstva sme nastúpili na vlakový spoj, ktorý nás zaviezol priamo do Smižian, kde sa v kostole BM konala slávnostná sv. omša. Už pri prvej pobožnosti bol kostol naplnený veriacimi.

Milosrdný Bože, prišli sme sem do tohto Tvojho stánku, aby sme duchovne pookriali a načerpali z Tvojho milosrdenstva silu prekonať protivenstvá.

Hoci sme sa len nedávno striasli ťažoby hriechov, chceli sme sa na tomto pútnickom mieste zbaviť i ľahkých hriechov a tak s čistým srdcom prijať telo Pána. Sv. spoveď bola tým správnym krokom. V Božom chráme sme sa tíško ponorili do seba a s poďakovaním a prosením očakávali sv. omšu.

Príchod kňazov, vikára Novaczkého a miništrantov nás utvrdil o začatí sv. omše. Miestny p. farár privítal všetkých kňazov, osobitne p. vikára a veriacich. Mladá žena ďakovala p. vikárovi s tým, že sa teší na jeho slová v homílii. Tak, ako povedala, tak sa stalo. Kázeň bola silne emotívna.

Počas celej sv. omše spieval spevokol mladých ľudí, kde hľbku atmosféry dotváral mladý huslista.

Ďakujeme, Pánu Bohu za tento duchovný zážitok naplnený pokojom a radosťou kľačiac pred obrazom Božieho milosrdenstva sme po požehnaní opustili tento chrám.

Zapísala: Marta Madliaková


 

dnes je: 23.9.2019

meniny má: Zdenka

podrobný kalendár

webygroup

Úvodná stránka