Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Rok 2017 Správa o činnosti ZO JDS Lisková

Rok 2017 Správa o činnosti ZO JDS Lisková

Naša organizácia v roku 2017 pracovala pod vedením 7 členného výboru v zložení:

Veronika Daňová

(predsedníčka)

Jozef Capanda

(podpredseda)

Anna Teniaková

(hospodárka)

Emília Žampová

(revízorka)

Anna Macková

(revízorka)

Oľga Švárna

(zapisovateľka)

Juraj Plavecký

(člen výboru)

 


         
            
           
           
             
                 

 

 

 

 

Áno, sme starší, starí, aj storoční. Spomalilo sa nielen naše životné tempo, ale objavujú sa aj rôzne zdravotné ťažkosti, smútok, pocity osamelosti. Jedným slovom mení sa spôsob nášho života. Prajem si, aby sme sa stretávali a hovorili jeden s druhým a nie o druhom. Život je dar, ktorý sme dostali a každý z nás ho prežil podľa svojich najlepších predstáv. Žime ho naďalej pre seba, žime ho pre iných, užívajme si každú sekundu tohto neuveriteľného a vzácneho daru.

Organizovali sme činnosť počas celého roka podľa plánu aktivity našej organizácie a Okresného výboru JDS.

K 31.12.2017 sme evidovali 170 členov. Z našich radov odišli do večnosti Ján Balco, Klaudia Jechová a Dušan Huntoš. Nech odpočívajú vo sv. pokoji.  Začiatkom roka 14.2. sme sa zúčastnili fašiangového posedenia v Lipt. Revúcach. Tí, ktorí tam boli vedia, že bola dobrá nálada a bol s nimi aj starosta našej obce.. . Prihlásených bolo 5 členov.16.2.2017 sme mali posedienie s jubilantami so spevom pri harminike. Bolo nás 28 jubilantov. 21.2. sme boli na Hrebienku – krásne počasie bolo nás 20 členov.8.2. sme boli na výstave v Ružomberku – tvoriví seniori. V júni sme boli v kúpeľoch v Piešťanoch. Bolo nás 42 členov a v kúpeľoch ešte na poukazy bolo 10 členov.  V júli sme sa zúčastnili zahraničnej dovolenky v Chorvátsku bolo výborne a zúčastnilo sa 47 členov od 14.7. do 23.7.2017.

Vynášanie morény 26.3. – zúčastnili sa 4 členky Darinka Jurgošová a Helenka Likavcová. Veronika Daňová a Darina Rumanová. Ďakujeme.V deň odpustu sa obliekli do kroja aj naše členky a zúčastnili sa na slávnostnej sv. omši.

Organizovali sme zájazdy na nákupy do Jablonky do Poľska a púte do Krakova, organizované rádiom Lumen a púť na Staré Hory. Boli sme v Litmanovej a Banskej Štiavnici. Zúčastnilo sa 27 členov  divadla v Spišskej Novej Vsi. Ďakujem všetkým, ktorý zohnali 2% dane a mohli sme sa ísť kúpať na Lúčky. Tento rok sa vystriedalo okolo 120 členov. Zúčastnili sme sa aj kúpania v Tatralandii.

Pod vedením Mgr. Bibiány Klačkovej členovia súboru Liskovianka sme sa úspešne prezentovali na Ružomberskej lýre, ktorá sa konala v Lipt. Sliačoch, kde sme čestne obstáli a dostali sme aj pamätný list. V recitácii sme sa zúčastnili  krajského kola v Lipt. Mikuláši, kde sme obstáli na poprednom mieste a dostali sme ďakovný list. Prednášala Veronika Daňová – ďakujeme. Viackrát sme vystupovali v obci a tiež jubilantom. Boli sme zaspievať v októbri v Domove dôchodcov v Likavke, v Trojlístku aj u nás v Stacionári. V novembri sme ešte boli pozdraviť dôchodcov v Dennom stacionári v Liskovej. Spievali sme aj v prírode na ihrisku na športových hrách Domova dôchodcov a pred KD na adventom večeri.. Všade sme mali veľký úspech, všetkých sme rozospievali a všetkým sme sa páčili. Za mimoriadnu dobrú atmosféru chcem všetkým členom súboru poďakovať. Aj harmonikárovi Jankovi Likavcovi a dirigentke Mgr. Bibke Klačkovej a Lenke Šaravskej.Krajské kolo v Nižnej bolo zázrakom – boli sme najlepší a postúpili sme na celoslovenskú prehliadku speváckych súborov seniorov do Pezinka 27.9.2018 a boli sme najlepší.

V máji sme sa zúčastnili okresných športových hier, ktoré sa konali v Lipt. Teplej. Zúčastnilo sa tam 27 členov. Domov dôchodcov nás pozval na športové hry, ktoré sa konali v Lipt. Sliačoch 8.11.2017. Tu sme aj zaspievali a mali sme veľký úspech. Zúčastnilo sa nás 7 členov a súťažili sme v šiestych disciplínach. A že sme boli šikovné, starosta radosť mal, keď nám dva druhé miesta a 3 tretie miesta odovzdal. Športové hry, ktoré sme v rámci projektu obce organizovali v športovom klube boli vydarené a dobrú náladu pri guláši nám robil a hral p.Jurgoš.

Okresný výbor usporiadal turistický výlet na hranici vo Východnej 19.8.2017. Zúčasnilo sa 38 členov z Liskovej.

ZO JDS v Liskovej oslavovala 20-výročie vzniku organizácie a boli ocenení členovia ako aj hostia. Dostali za dlhoročnú prácu ďakovné listy pri príležitosti 20.výročia založenia Jednoty dôchodcov.

Všetky akcie, na ktorých sme sa zúčastnili, sme obdarili dobrotami – koláčikmi, ktoré napiekli členky výboru. Chcem sa im tiež poďakovať.

Na záver sa chcem poďakovať starostovi obce a poslancom OZ za dobrú spoluprácu a dotáciu, s ktorou môžeme tieto činnosti vykonávať. Za metodickú pomoc taktiež ďakujeme p. Stanislavovi Ižovi, okresnému predsedovi JDS Ružomberok.

Svojou rozmanitou činnosťou JDS napĺňa poslanie zabudnúť na vek, trápenia, choroby a veľakrát aj samotu. Zaujímavými aktivitami si udržujeme chuť do života, zdravie a priateľské kontakty.

Všetky akcie sú zdokumentované aj s fotografiami na Obci Lisková – vpravo Jednota dôchodcov – srdiečko. Môžete si čítať. 

31.12.2017 

Zapísala: Veronika Daňová

Dôchodok sa všetkým blíži, nie je o tom len spať  v chyži.

Klub dôchodcov ten sa stará, od jesene až do jara.

Na gulášik chodíme si, aj byliny zbierať kdesi.

Na Lúčkach sa kúpeme, aj do Poľska ideme.

Kultúry tej máme fúru, chodíme si aj na túru.

Posedenie pri muzike, máme sa sťa v Amerike.

Aj na Vás to všetkých čaká, staroba je verte taká

Dôchodok je síce malý, ale srdce láskou žiari...

Prajem všetkým veľa sily, by ste v láske všetci žili,

Vďaka, že ste nezabudli, že je dobre medzi ľuďmi.

Muziku si k tomu dáme, veď sa všetci radi máme.


 

dnes je: 23.9.2019

meniny má: Zdenka

podrobný kalendár

webygroup

Úvodná stránka