Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Internetová stránka obce Lisková.

Vitajte na stránke obce Lisková

"Milí návštevníci"
vítame Vás na internetovej stránke obce Lisková.
Vytvorením tejto internetovej stránky Vám chceme priblížiť našu obec.
Veríme, že i Vy nám pomôžete pri jej tvorbe a zašlete nám podklady alebo fotografie z jej histórie i súčasnosti, informácie o zaujímavých rodákoch, ako aj o aktivitách, ktoré sa v našej obci dejú. Súčasne Vás však prosíme o zhovievavosť, ak na stránke obce nenájdete ihneď informácie, ktoré by ste požadovali.

ŠTATISTICKÉ ČÍSLO OBCE 510785

liskova_uvodne_foto.jpg

 


 

KULTÚRNE A ŠPORTOVÉ PODUJATIA

13.8.2019 - 13.8.2020   11:48

P8100126.JPG

Lisková

18. ročník Memoriálu JUDr. Slimáka - výstup na Choč

V sobotu 10. augusta 2019 sa uskutočnil 18. ročník Memoriálu JUDr. Slimáka – výstup na Choč. V piatok mu predchádzala pietna spomienka na JUDr. Slimáka na miestnom cintoríne. O 7.00 hodine ráno od Kultúrneho domu autobus odviezol všetkých turistov do Valaskej Dubovej odkiaľ sa konal hromadný výstup. Na vrchole Choča sa hosťom z družobných obcí Kravaře a Woźniki ako aj všetkým účastníkom výstupu prihovoril starosta obce Ing. Jozef Murina. Pozdravil všetkých turistov a nadšencov tohto podujatia, ktorí dorazili do cieľa spoločne z Dubovej, alebo na vrchol vyšli individuálne. Báseň Choč od nášho rodáka Jaroslava Rezníka predniesla pani Anna Macková. Na rozdiel od minulého roku bolo aj veľmi dobré počasie, takže výstup bol pohodový. Účastníci výstupu dostali na pamiatku pamätné listy a perá. Tradične na chate p. Dvorského bolo pripravené občerstvenie – výborný guláš, ktorý varili páni Ján Lauko a Jozef Roštek taktiež pivo a kofola. Po potrebnom oddychu sa nasýtení turisti vydali na cestu domov príjemne unavení a s peknými spomienkami.
Foto nájdete vo fotogalérii.


 

29.7.2019 - 31.7.2020   8,00

P7270092.JPG

Areál OŠK Lisková

Volejbalový turnaj o Pohár starostu obce.

V sobotu 27. júla 2019 sa uskutočnil už 18. ročník volejbalového turnaja o Pohár starostu obce Lisková. Na jeho príprave sa podieľali členovia volejbalového oddielu (VO) OŠK Lisková pod vedením jeho predsedu Michala Dubského v spolupráci s Obcou Lisková. Po otvorení turnaja predsedom oddielu všetkých účastníkov privítal starosta obce Ing. Jozef Murina. Turnaja sa zúčastnili štyri súťažné družstvá a to: Starí páni, VO Lisková, ZŠ Liptovská Teplá a Mladí páni. Po oboznámení sa s podmienkami súťaže a vylosovaní poradia družstvá začali hrať. Napriek nie moc priaznivému počasiu a občasnému dažďu sa hralo so zápalom, športovým nadšením a volejbalovým umením. Všetkých spájala túžba obstáť v súťaži čo najlepšie.
Pohár starostu obce ako víťaz turnaja získalo družstvo Starých pánov, ktorí dokázali, že ich láska k volejbalu je veľmi veľká a aj napriek pokročilému veku ho vedia hrať stále dobre. Ostatné družstvá boli ocenené vecnými cenami. Po skončení turnaja domáci volejbalisti všetkých ponúkli chutným gulášom a pohostením. Aj napriek daždivému počasiu všetci prežili pekný deň v kruhu svojich priateľov a známych.
Foto z turnaja nájdete vo fotogalérii.


 

3.6.2019 - 30.5.2020   24:00

P5310216.JPG

Lisková

Beh oslobodenia

Dňa 31. mája popoludní sa konal už 22. ročník Behu oslobodenia. Toto podujatie sa tradične uskutočňuje 7. mája pri príležitosti výročia Dňa víťazstva, avšak pre nepriaznivé počasie sme ho museli presunúť a spojili sme ho so športovým popoludním ku Dňu detí. Štart a cieľ bol pred základnou školou, bežalo podľa jednotlivých kategórií, chlapci a dievčatá zvlášť. Najprv pretekali žiaci a po nich škôlkári. Atmosféra bola športová a pretekárov povzbudzovali aj rodičia detí. Všetci škôlkári boli víťazi, a preto všetci dostali diplom a sladké medaily. Víťazi jednotlivých kategórií zo základnej školy boli ocenení medailami a diplomami. Ceny odovzdávali starosta obce Ing. Jozef Murina a riaditeľka základnej školy Ing. Renáta Galanová. Každý pretekár dostal aj občerstvenie – dobošku a čaj. Počasie tentokrát nesklamalo, slniečko sa na všetkých usmievalo a preto sme boli radi, že môžeme v tejto tradičnej súťaži pokračovať. Po behu v areáli školy pokračovali rôzne športové hry a súťaže nielen pre deti, ale zapojiť sa mohli aj dospelí.
Edita Forgáčová


 

dnes je: 14.10.2019

meniny má: Boris

podrobný kalendár

webygroup

Úvodná stránka