Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Správa o činnosti ZO JDS Lisková za rok 2015

Správa o činnosti ZO JDS Lisková za rok 2015

Naša organizácia v roku 2015 pracovala pod vedením 7 členného výboru v zložení:

Veronika Daňová          predsedníčka

Jozef Capanda             podpredseda

Anna Teniaková            hospodárka

Emília Žampová           revízorka

Anna Macková               revízorka

Oľga Švárna                  zapisovateľka

Juraj Plavecký               člen výboru

Áno, sme starší, starí, aj storoční. Spomalilo sa nielen naše životné tempo, ale objavujú sa aj rôzne zdravotné ťažkosti, smútok, pocity osamelosti. Jedným slovom mení sa spôsob nášho života. Prajem si, aby sme sa stretávali a hovorili jeden s druhým a nie o druhom. Život je dar, ktorý sme dostali a každý z nás ho prežil podľa svojich najlepších predstáv. Žime ho naďalej pre seba, žime ho pre iných, užívajme si každú sekundu tohto neuveriteľného a vzácneho daru.

Organizovali sme činnosť počas celého roka podľa plánu aktivity našej organizácie a Okresného výboru JDS.

K 31.12.2015 sme evidovali 137 členov. Z našich radov odišli do večnosti Ľudka Kamenická, Miroslav Kerdík a Milan Colotka. Nech odpočívajú vo sv. pokoji. Minúta ticha. Začiatkom roka sme sa zúčastnili fašiangového posedenia v Lipt. Štiavničke. Tí, ktorí tam boli vedia, že bola dobrá nálada a bol s nimi aj starosta našej obce.. Chcem zároveň pripomenúť, že aj tento rok bolo okresné fašiangové posedenie a to 3.februára v Lipt. Štiavničke. Prihlásených bolo 17 členov. V auguste sme sa zúčastnili zahraničnej dovolenky v Taliansku a tento rok organizujeme pobyt pri mori v Taliansku od 8.7. do 17.7.2016 môžete sa prihlásiť.

Vynášanie morény 15.3. – zúčastnili sa 2 členky Darinka Jurgošová a Helenka Likavcová. Ďakujeme.V deň odpustu sa obliekli do kroja aj naše členky a zúčastnili sa na slávnostnej sv. omši.

Organizovali sme zájazdy na nákupy do Jablonky do Poľska a púte do Krakova, organizované rádiom Lumen a púť na Staré Hory. Zúčastnilo sa 27 členov  divadla v Spišskej Novej Vsi. Ďakujem všetkým, ktorý zohnali 2% dane a mohli sme sa ísť kúpať na Lúčky. Tento rok sa vystriedalo okolo 160 členov. Zúčastnili sme sa aj kúpania v Tatralandii.

Pod vedením Mgr. Bibiány Klačkovej členovia súboru Liskovianka sme sa úspešne prezentovali na Ružomberskej lýre, ktorá sa konala v Lúčkach, kde sme čestne obstáli a obdržali sme aj pamätný list. Zúčastnili sme krajského kola v Martine, kde sme obstáli na poprednom mieste a dostali sme ďakovný list.  Viackrát sme vystupovali v obci a tiež jubilantom. Boli sme zaspievať v októbri v Domove dôchodcov v Likavke, v Trojlístku aj u nás v Stacionári. V novembri sme boli pozdraviť dôchodcov v Lipt. Teplej. Spievali sme aj v prírode v Ružomberku na zvrchovanosti. Všade sme mali veľký úspech, všetkých sme rozospievali a všetkým sme sa páčili. Za mimoriadnu dobrú atmosféru chcem všetkým členom súboru poďakovať. Aj harmonikárovi Jankovi Likavcovi.

V máji sme sa zúčastnili okresných športových hier, ktoré sa konali v Lipt. Teplej. Zúčastnilo sa tam 27 členov. Domov dôchodcov nás pozval na športové hry, ktoré sa konali v Liskovej v septembri. Zúčastnilo sa nás 7 členov a súťažili sme v šiestych disciplínach. A že sme boli šikovné starosta radosť mal, keď nám dva druhé miesta a 3 tretie miesta odovzdal. Športové hry, ktoré sme v rámci projektu obce organizovali v športovom klube boli vydarené a dobrú náladu pri guláši nám robil a hral p.Jurgoš. Začiatkom júla v rámci projektu obce sme boli zbierať s deťmi liečivé rastliny. Detičky nazbierali veľa liečivých rastlín aj pre susedov, či pre staré mamy. Akcia sa vydarila.

Okresný výbor usporiadal turistický výlet na Kalváriu v Liskovej, do Martinčeka a do Likavky. Zúčasnilo sa 38 členov z okolitých obcí. Starosta ich privítal a porozprával im o histórii Liskovej a ponúkli sme im šišky, ktoré im veľmi chutili.

Sedem členov sa zúčastnilo rekondičných pobytov v kúpeľoch Bardejov – Lukáčová H., Huntoš D., Dudince – rodina Švárna, Trenčianske Teplice – rodina Baranová a Nimnica – Marián Klačko.

Pani Elena Lukáčova bola vyznamenaná na Okresnom výbore v Ružomberku a z rúk predsedu p.Ižu dostala vyznamenie prvého stupňa a peňažnú odmenu za dlhoročnú prácu. Gratulujeme jej a tiež jej ďakujeme a prajeme jej, aby lásku aj naďalej rozdávala a bola šťastná. Členovia výboru p.Pažítková, Urbanová, Bendisová a Lukáčová dostali za dlhoročnú prácu vyznamenanie 2. stupňa a peňažnú odmenu.

Všetky akcie, na ktorých sme sa zúčastnili sme obdarili dobrotami – koláčikmi, ktoré napiekli členky výboru. Chcem sa im tiež poďakovať.

Na záver sa chcem poďakovať starostovi obce za dobrú spoluprácu a dotáciu, s ktorou môžeme tieto činnosti vykonávať. Za metodickú pomoc taktiež ďakujeme p. Stanislavovi Ižovi, okresnému predsedovi JDS Ružomberok.

Všetkým Vám prajem príjemný večer a všetkým jubilantom tohto roku gratulujem. Sú to:60 –Chovancová Eva,

70-Bajdichová Zuzana, Kutelová Mária a Teniak Jozef. 80-Balcová Ida a Šefer Miroslav.

 

Noví členovia

 

 

Dôchodok sa všetkým blíži, nie je o tom len spať  v chyži.

Klub dôchodcov ten sa stará, od jesene až do jara.

Na gulášik chodíme si, aj byliny zbierať kdesi.

Na Lúčkach sa kúpeme, aj do Poľska ideme.

Kultúry tej máme fúru, chodíme si aj na túru.

Posedenie pri muzike, máme sa sťa v Amerike.

Aj na Vás to všetkých čaká, staroba je verte taká

Dôchodok je síce malý, ale srdce láskou žiari...

Prajem všetkým veľa sily, by ste v láske všetci žili,

Vďaka, že ste nezabudli, že je dobre medzi ľuďmi.

Muziku si k tomu dáme, veď sa všetci radi máme.


 

dnes je: 15.10.2019

meniny má: Terézia

podrobný kalendár

webygroup

Úvodná stránka